1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ferhat Tunç'tan duygusal ve sitemli veda
Ferhat Tunç'tan duygusal ve sitemli veda

Ferhat Tunç'tan duygusal ve sitemli veda

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER -Geçtiğimiz dönem HDP'den Dersim Milletvekilliği yapan sevilen sanatçı Ferhat Tunç'tan duygusal ve sitem dolu bir veda.

A+A-
HDP'nin 2015 seçim listelerinde yer bulamayan Ferhat Tunç duyguasl bir açıklama yaptı.
 
Makam ve Mevki Peşinde Koşan Biri Değilim, Olamam...
Ferhat Tunç: Bilindiği gibi Dersim'den milletvekilliği aday adaylık başvurusu yapmıştım. Demokratik mücadelede halka hizmet etmenin bir gereğiydi bu. Partimiz göstermedi, mücadele ahlakım ve halkımın bana öğrettiği anlayışın gereği olarak bana düşen, bu kararı saygıyla karşılamak olacak. Hayatımı ortaya koyarak verdiğim mücadele adına bir ödül beklentisi içinde değilim. Bu mücadelede bir sıra neferi olmayı sürdüreceğim. Aday adaylık sürecinde Dersim başta olmak üzere, benden desteğini ve sevgisini esirgemeyen değerli halkımıza içten şükranlarımı sunarım. Benim milletvekili adayı olarak gösterilmemiş olmam, Partimizin barajı aşarak seçimden büyük bir zaferle çıkmasından daha önemli değildir.
 
Hayatımın en büyük makamı halkımızın yüreğinde bana sevgiyle açtığı yerdir. Makam ve mevki peşinde koşan biri değilim, olamam da... Bu konuda kimseye kırgın ve kızgın değilim. "Siyasetin cilvesi" diye tabir edilen şeyin ne olduğunu bende yaşayarak öğrenmiş oluyorum. Halkıma ve onun IŞİD barbarlığına direnen yiğit evlatlarına verilmiş sözüm var. Sözümün ve değerlerimin arkasında durmaya devam edeceğim. Dersim için tarihi gördüğüm bu seçimlerde Dersim halkı üzerine düşeni yapacak ve kendi çocuklarına sahip çıkacaktır, buna inanıyorum. Gerek demokratik mücadelemizin zaferi, gerekse de Dersim halkımızın umudu olan zaferin kazanılması için hepimize görev düşüyor. Bu tarihsel görevi tamamlamak ve zaferle taçlandırmak için, tüm vicdanların uyanma zamanıdır. Xızır Dersimin yâr ve yardımcısı olsun.

HABERE YORUM KAT