1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Fenerbahçe'den Diyarbakır'a yardım eli
Fenerbahçe'den Diyarbakır'a yardım eli

Fenerbahçe'den Diyarbakır'a yardım eli

Fenerbahçe USA Derneği'nin Güneydoğu'daki yardım organizasyonu Diyarbakır ve Şanlıurfa'da heyecan yarattı.

A+A-
Organizasyondan çok etkilendiğini belirten Diyarbakır Vali Yardımcısı Mehmet Demir, Fenerbahçe İkinci Başkanı Mithat Yenigün'e, "40 dönüm arazi ve 500 bin Euro verelim. Sportif yatırım yapın" teklifi yaptı.
 
Fenerbahçe USA Derneği'nin Güneydoğu'daki yardım organizasyonu Diyarbakır ve Şanlıurfa'da heyecan yarattı. İlk durak Diyarbakır'dı. Yeni Diyarbakır Anadolu Lisesi'ne 3 bin kitaplık bir kütüphane, laboratuvar ve müzik odası yaptıran dernek, kent yönetiminden övgü aldı.
 
Hürriyet'in haberine göre; Diyarbakır Vali Yardımcısı Mehmet Demir organizasyondan çok etkilendiğini belirtti. Fenerbahçe Başkan Vekili Mithat Yenigün, Fenerbahçe USA Başkanı Ömer Ekinci ve ABD'den gelen diğer misafirleri valilikte ağırlayan Demir çok önemli bir teklif sundu.
 
HER ŞEY ÇOCUKLAR İÇİN
Demir, Fenerbahçe 2. Başkanı Yenigün'e teklifini anlatırken, 1 milyon 800 bin nüfuslu Diyarbakır'da 19 yaşın altında 650 bin kişi bulunduğunu,, çocukları spor yoluyla sokaklardan alabileceklerini söyledi. Vali Yardımcısı, daha sonra önerisini şöyle iletti:
“Size 40 dönüm arazi ve 500 bin Euro verelim. Fenerbahçe olarak sportif yatırım yapın… Size ayrıca futbol sahası ve spor alanları da tahsis edelim.”
GENÇLERE ÖZEL PROJELER
Bu öneri Diyarbakırlı Başkan Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe yönetiminde heyecan yarattı. Bu iş birliğini yönetim kurulunda konuşacak olan sarı lacivertliler daha sonra Diyarbakır'da hangi sportif yatırımları yapabileceklerine karar verecekler. Gençler için projeler üretecek F.Bahçe daha sonra Diyarbakır Valiliği ile yeniden bir araya gelecek ve planlarını sunacak.
 
ŞANLIURFA'DA DA BÜYÜK İLGİ
Fenerbahçe kafilesi, Diyarbakır'ın ardından asbaşkan Erhan Türkoğlu'nun da katılımıyla Şanlıurfa çıkarması yaptı. Burada Aziz Yıldırım'ın da katkısı ile 1000 yetim ve öksüz çocuğu tepeden tırnağa giydiren Fenerbahçeliler, kentte büyük ilgi gördüler. Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, 1 milyon üye projesi kapsamında Fenerbahçe'ye her yardımı yapacakları sözünü verdi.
 
GALATASARAY VE BEŞİKTAŞLILARDAN DA DESTEK
Fenerbahçe USA Derneği, Güneydoğu'da yapılan yardım kampanyasına toplam 500 bin TL harcadı. Fenerbahçe USA Derneği'nin yanı sıra Galatasaray ve Beşiktaş USA dernekleri de bu organizasyona maddi yardımlarda bulundular. Ayrıca çeşitli kuruluşlar da destek verdi. (Hürriyet)

HABERE YORUM KAT