1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Fenerbahçe'de sistem değişiyor
Fenerbahçe'de sistem değişiyor

Fenerbahçe'de sistem değişiyor

Teknik direktör değişimi Fenerbahçe'de yepyeni bir sistemin kapılarını açtı. Dick Advocaat'a futbolu emanet eden Fenerbahçe'de, kurulan teknik ekiple beraber farklı bir düzenleme planlandı.

A+A-

Fenerbahçe'de sezonun başlamasına kısa bir süre kala yaşanan değişim, farklı bir sistemin yolunu açtı. Hızlı bir değişim olmasına rağmen oldukça planlı yapılan bu hamlede Dick Advocaat önderliğinde futbol takımının teknik ekibi baştan kurgulandı.

Fenerbahçe'nin yeni hocası Dick Advocaat'ın 36 yıllık tecrübesiyle beraber titiz bir program kuruldu. Burada en dikkat çeken durum da Mario Been ismi oldu. Hollanda'da da ilgi çeken bu transfer ile beraber Advocaat'ın ekibinde yardımcı antrenörlüğe Been getirildi. Kariyerinde uzun bir süredir birinci teknik adamlık görevinde bulunan 52 yaşındaki antrenör, tereddütsüz asistan olmayı kabul etti.

Bu teklifin perde arkasında da Advocaat'ın adı etkili oldu. 68 yaşındaki hoca ile çalışma fırsatını yakalama isteyen Mario Been, anlatılan plan karşısında da tepkisiz kalamadı. Advocaat ile Cor Pot gibi Hollanda futbolunda çok saygın olan iki teknik adamın ekibine girmeyi çok isteyen tecrübeli çalıştırıcı, farklı bir kariyer planlaması yapmak istiyor. Artık büyük bir kulüpte yer almayı planlayan Been, yeni bir döneme giriyor.

Taktik üçlüsü

Normal bir yardımcı antrenörden ziyade Cor Pot ile beraber takımın taktik planlamasında aktif olan Been, hem maç esnasında hem de antrenmanlarda büyük sorumluluk alacak. Oyuncu değişikliklerinden, taktik hamlelere kadar Advocaati, Cor Poti, Been üçlüsü öne çıkacak. Cor Pot ve iBeen ikilisinin görüşüne tecrübeli Advocaat'ın nihai kararı ve son sözü eklenecek.

HABERE YORUM KAT