1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Fenerbahçe Sur İlçesinin çocuklarını bağrına bastı
Fenerbahçe Sur İlçesinin çocuklarını bağrına bastı

Fenerbahçe Sur İlçesinin çocuklarını bağrına bastı

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakır’ın merkez Sur İlçesi’nden 8-10 yaş arası, İstanbul’u daha önce hiç görmemiş 45 çocuk, Fenerbahçe Spor Kulübünün konuğu oldu.

A+A-

Fenerbahçe Kongre Üyeleri Ömer Ekinci, Fatih Akarsu ile Murat Aslan ve birçok gönüllü kişi ve kuruluşun organizasyonunda, Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nden 45 çocuk, 3 Mart Perşembe günü oynanacak Fenerbahçe-Amed Sportif Faaliyetler Ziraat Türkiye Kupası maçına kadar Fenerbahçe ve İstanbul’la dolu 4 gün geçirecek.

ccyov1_wiaarvh2.jpg

Bugün ilk olarak Fenerbahçe Ülker Stadına gelen çocuklar, Fenerbahçe Müzesi ve stat içindeki Fenerium mağazasını gezdi. Burada, 45 çocuğa da üzerlerinde simleri yazılı 21 numaralı çubuklu Fenerbahçe formaları ve çeşitli Fenerium ürünleri hediye edildi.

ccyov3wwwaaoeiu.jpg

Formaları sırtlarına geçiren çocuklar daha sonra yürüyerek Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’ne geldi. Burada Kürek Şubemizin konuğu olan ve öğle yemeği  yiyen çocuklar, daha sonra da Dereağzı Tesislerini ve Şubeleri gezdi.

Tamamına Passolig kartı çıkartılar çocuklar, akşam Fenerbahçe-BJK maçını izledikten sonra, 1 Mart Salı günü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi’nin konuğu olacak ve ilk olarak Atatşehir Belediyesi’ne  gidecekler.

ccyovwrwwae3joe.jpg

Çocukları aynı gün Sunay Akın, Erenköy’deki Oyuncak Müzesi’nde konuk edecek.  2 Mart Çarşamba günü Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’nde Fenerbahçe antrenmanını takip edecek olan çocuklar, Sarı Lacivert Derneği Başkanı Sertaç Komsuoğlu’nun davetlisi olarak akşam yemeğine katılacaklar.

ccyovbnweaaxmne.jpg

 3 Mart Perşembe günü başta Topkapı Sarayı olmak üzere kent turuna çıkacak olan çocuklar, aynı günün akşamı Stadımızdaki Amed Sportif Faaliyetler maçını da tribünlerden takip edecek.

Kongre Üyesi Ömer Ekinci, çocuklara stresten uzak, mutlu günler yaşatmak ve Fenerbahçe sevgisini aşılamak için birçok kişi ve kurumun da katkısıyla böyle bir organizasyona koyulduklarını söyledi.

HABERE YORUM KAT