1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Fen Fakültesi'nde mezuniyet
Fen Fakültesi'nde mezuniyet

Fen Fakültesi'nde mezuniyet

Dicle Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik bölümü 2013-2014 öğretim yılı mezunlarını verdi.

A+A-
200 öğrencinin mezuniyetiyle ilgili diploma töreni yapıldı. Tören de renkli görüntüler yaşanırken, aileler diploma alan öğrencilerden daha heyecanlı oldukları dikkat çekti.
 
Dicle Üniversitesi Fen Fakültesi'nde mezuniyet çoşkusu yaşanıyor. Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik bölümünden 200 öğrenci 2013-20 14 öğretim yılı mezunları olarak, hayata atılırken diploma töreninde renkli görüntüler oluştu.
 
MEZUNİYET ÇOŞKUSU
 
Kongre merkezinde düzenlenen diploma törenine, Öğretim Üyeleri, Bölüm Başkanları, Mezun olan öğrencilerin aileleri ve öğrenciler katıldı. Mezun olan öğrenciler adına yapılan konuşmada, uzun bir başlangıç çizgisinin bitimini yaşadıklarını, esas mücadelenin mezuniyetten sonra başlayacağını vurguladı. “Dicle Üniversitesi mezunu olmanın getirdiği toplumsal sorumluluk bir ömür boyu omuzlarımızda olacaktır. Fakat özellikle vurgulamak istiyorum ki; üzerimizde taşıyacağımız bu sorumluluk; bizler için bir yük değil aksine bizlere özgür ve akılcı düşünceyi ve toplumsal hedeflerimizi hatırlatan birer onur nişanı, madalyası olacaktır” denilen konuşmada, emeklerinden dolayı bütün aileler de tebrik edildi.
 
ÖĞRENCİLER KEP FIRLATTI
 
Muharrem Altındağ'ın sunumunu yaptığı törende konuşan Fizik Bölümü Başkanı Prof. Dr. İrfan Açıkgöz ise geleceğin teminatı olan 200 öğrenciyi mezun etmenin sevincini yaşadıklarını, donanımları ile görev aldıkları her yerde başarılı işler yapacaklarına inancının tam olduğunu söyledi.
 
Açıkgöz “Bugün mecazi anlamda hasat bayramımızı kutluyoruz. Nasıl ki çiftçilerimiz, bir yıllık emeğinin karşılığını almanın sevincini yaşıyorsa, bizler de sevincimizin doruk noktasına ulaştığı bir günü yaşıyoruz” diyerek, öğrencilere bilgilerine, görgülerine ve kendilerine güvenmeleri tavsiyesinde bulundu. Açılış konuşmalarının ardından mezun olan öğrencilere mezuniyet belgeleri verildi. Tören kep atılmasıyla son buldu.

HABERE YORUM KAT