1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Fehmi Kalender çok sert konuştu: 'Onurunuz varsa'
Fehmi Kalender çok sert konuştu: 'Onurunuz varsa'

Fehmi Kalender çok sert konuştu: 'Onurunuz varsa'

DİYARİNSESİ.ORG - Çok zor şartlar altında Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden Diyarbakır 1968 Kulübü antrenörü Fehmi Kalender, sert bir açıklama yaparak "Dost ve düşmanlarımızı tanıyalım" dedi.

A+A-

Sezona başlarken, kulübün neredeyse en etkili 10 sporucusunun ayrılması sonrası lige çok genç ve tecrübesiz bir kadroyla devam etme kararı alan Diyarbakır 1968 kulübü teknik sorumlusu Fehmi Kalender, kimse karnından ya da perde arkasından konuşmasın, kimin ne derdi, ne eleştirisi varsa adam gibi ortaya çıksın konuşsun kendisine saygı duyarız. Ama birilerinin isim verdirmeden ısmarlama bir şekilde yazdırılan ve haber değeri olmayan açıklamaya, kimse kusura bakmasın bizim açımızdan hiç bir değeri yoktur.

Bu takımın ne zor şartlarda, nasıl bir kadroyla lige başladığını, buna rağmen ligin ilk maçında üstelik 97-98 doğumlu bu çocuklarla sahaya çıktık. Bu ligde acaba kaç tane 97-98 doğumlu var önce bunu bir araştırsınlar.  Yolspor karşılaşmasında taraflı tarafsız herkesin alkışladığı oyunumuzu herkes gördü. Geçtiğimiz hafta alınan mağlubiyete de biz mazeret aramıyoruz, eğer varsa bir eleştiri buyrun çıkın söyleyin, yazın, çizin kimsenin itirazı olmaz. Ancak perde arkasından sırıtarak, haber yazdırmak, üstelik isim vermeyen zatlar önce cesur olup kim olduklarını yazsınlar. Hele bazı menejer bozuntularına da seslenmek istiyorum, bunların işi gücü kulüplerin içini karıştırmak. Sporcuların aklını çelerek, kulüpleri yarı yolda bırakanlarda şunu bilsinlerki, beni bu memlekette herkes bilir ve tanır, 30 yıldır futbolun içinde olan biri olarak söylüyorum, Bizim mücadelemiz bu kişileri maalesef rahatsız etmiştir.

Bizim alnımız açık, kimseden de en ufak bir çekincemiz yok, bunlar hiç hoş olmayan şeylerdir. Bunlara tek bir şey söylüyorum, eğer birazcık onurunuz varsa çıkın adam gibi kim olduğunuzu kamuoyuna açıklayın, ondan sonra millete çamur atın. Benim sporcularım, hepsi onurlu, gururlu çocuklardır. Alınan her sonuçta da sadece ben sorumluyum. Kimse bizim mücadelemize çomak sokmaya çalışmasın, kimse de perde arkasından oynamasın, bir takım çalıştırmak için ona buna çamur atmayada çalışmasınlar. Maalesef bu memleketin futbolda neden bu derece geri kaldığının örneklerini bir kez daha yaşıyoruz. Yazıklar olsun diyorum"

HABERE YORUM KAT