1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Fehmi Aksoy Koleji’nde yeni eğitim yılı heyecanı
Fehmi Aksoy Koleji’nde yeni eğitim yılı heyecanı

Fehmi Aksoy Koleji’nde yeni eğitim yılı heyecanı

DİYARBAKIR - Özel Fehmi Aksoy Koleji, 700 öğrencisiyle yeni eğitim öğretim yılına merhaba dedi.

A+A-

İki yıl önce eğitim vermeye başlayan, yaklaşık 13 milyonluk maliyeti ile 100 kişiye istihdam sağlayan Fehmi Aksoy Koleji’nde yeni eğitim ve öğretim yılının heyecanı yaşandı.

Sabah saatlerinde okullarına gelen öğrenciler, 3 aylık aranın ardından arkadaşları ile buluşup hasret giderdi. Bahçede toplanan öğrenciler, okunan İstiklal Marşı’nın ardından 2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk dersine girdi.

Fehmi Aksoy Koleji Müdürü Ümit İnanç, okullarının 2015-2016 eğitim öğretim yılında açıldığını söyledi. Kıvanç, “Okulumuz, 8 bin 500 metrekare alan üzerine kurulu. 40 sınıfımız var, laboratuvarlar, yüzme salonu, konferans salonu, spor salonu, halı sahamız, basketbol sahamız ve voleybol sahamız bulunuyor. Çocuklara aktivitelerini yapmalarını ve ders işleyebilmelerini sağlayacak güzel bir ortam oluşturduk. Sınıflarımızda akıllı tahta yok, biz akıllı tahta değil akıllı insan yetiştiriyoruz ama teknolojiden de bütün imkanlarımızla yararlanıyoruz.

Önceliğimiz düşünebilen, kendine güveni olan çocuklar yetiştirmek. Bunun üzerine biz başladık. Geçen sene gayet başarılı bir sezon geçirdik. Okulumuz yaklaşık olarak 13 milyon liraya mal oldu. Okulumuzda, öğretmen ve personel olmak üzere şu anda 82 kişi çalışıyor. Hizmet alımı da katılırsa yaklaşık 100 kişiye istihdam sağlıyoruz. Öğretmen kadromuz çok iyi, hepsi kendi alanında kendini yetiştirmiş olan öğretmenlerimiz” dedi.

(YRT-MP-Y)

HABERE YORUM KAT