1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Fedakar baba kızına hayat verdi
Fedakar baba kızına hayat verdi

Fedakar baba kızına hayat verdi

Diyarbakır'da böbrek yetmezliği yaşayan kızı Lale Dinar'a böbreğini veren baba M. Ali Dinar, diyaliz tedavisi gören kızına umut oldu.

A+A-

Genç kız, "Üniversite sınavını hastalığım yüzünden kazanamadım, çok üzüldüm. Böbrek ameliyatı olmak zorundaydım ama uygun böbrek bulunamıyordu. Sağ olsun babam bana böbreğini verdi.” dedi.

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde böbrek yetmezliği teşhisi konulan18 yaşındaki kızına böbreğini vererek yaşama tutunmasını sağlayan M. Ali Dinar, kızının iyileşmesinden ötürü çok mutlu olduğunu söyledi.


Üniversite hazırlık öğrencisi Lale Dinar, 9 aydır böbrek yetmezliği tedavisi gördüğünü, böbrek bulunamadığı için sınava hazırlanamadığını ifade ederek babasının kendisine umut olduğunu dile getirdi.

BABANIN DOKUSU UYUNCA

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne (DEAH) başvuran aileden alınan dokular sonucu babanın dokusunun uyduğu öğrenildi.

Böbrek nakil işlemini gerçekleştiren DEAH Organ Nakli Klinik Sorumlusu'ndan bilgi alan Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu, baba ve kızının sağlık durumlarının iyi olduğunu söyledi.

'BABAM BANA UMUT VERDİ'

Babasının bağışladığı böbrekle sağlığına kavuşan Lale Dinar, "Bu sene sınavlar vardı ve ben hastalığım yüzünden kazanamadım, çok üzüldüm. Böbrek ameliyatı olmak zorundaydım ama uygun böbrek bulunamıyordu. Sağ olsun babam bana böbreğini verdi. Sağlığıma kavuştum mutluyum. Bütün doktorlara içtenlikle teşekkür ediyorum." dedi.

Kızının hayalinin tarih veya din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği olduğunu ifade eden Baba Dinar, "7 çocuk babasıyım. Kızıma böbreğimi verdiğimden dolayı çok mutluyum. Kızım benim canımdır. Allah'a çok şükür ameliyatı çok başarılı geçti. Doktorlardan Allah razı olsun." ifadelerini kullandı.

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT