1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Fedakar anne böbreği ile oğluna hayat verdi
Fedakar anne böbreği ile oğluna hayat verdi

Fedakar anne böbreği ile oğluna hayat verdi

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde yaklaşık 11 yıldır böbrek yetmezliği çeken ve iki böbreği de iflas eden 18 yaşındaki Emre Yiğit, annesinden nakledilen böbrekle sağlığına kavuştu.

A+A-

Oğlunun yaklaşık 11 yıldır böbrek hastası olduğunu belirten Sultan Yiğit, yapılan nakil sonrası oğlunu gülerken görebilmenin kendisini çok mutlu ettiğini ifade ederek, nakli gerçekleştiren doktorlara teşekkür etti. Oğlunu Diyarbakır'da doktora götürdükten sonra Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildiğini belirten Yiğit, "6 çocuğumdan büyüğü olan Emre'yi Diyarbakır'a doktora götürdük.

Onlar da Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk etti. Buradaki doktorlar oğlumun ya böbrek nakli ile sağlığına kavuşacağını ya da diyalize gireceğini söyledi. O an karar vererek oğluma kendi böbreğimi verebileceğimi söyledim. Yapılan tetkikler sonucu benim kan ve dokum oğlumunki ile uyum sağladı. Nakil sonrası oğlum 15 gün içinde kendini toparladı. Bir anne olarak böbreğimi oğluma vermek başka bir duygu. Ben çok mutluyum. Oğlumun gülmesini gördükçe daha da mutlu oluyorum. Devletimizden, doktorlarımızdan Allah razı olsun" dedi.

Baba Hacı Yiğit ise, kendi böbreğini oğluna vermek istediğini ancak kan ve doku uyuşmazlığı olduğunu ifade ederek, "Oğluma böbreğimi verecektim ancak kan ve doku uyumsuzluğu olduğu için veremedim. Eşimin kan ve dokusu tuttuğundan nakil gerçekleşti. Devletimizden, doktorlarımızdan Allah razı olsun. Oğlum ve eşimin sağlığı yerinde olduğu için de çok mutluyum" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT