1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Fatih projesi değerlendirdi
Fatih projesi değerlendirdi

Fatih projesi değerlendirdi

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Fatih Projesi kapsamında gerçekleştirdiği eğitimde tablet döneminin önemine vurgu yaptı.

A+A-

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Fatih Projesi kapsamında gerçekleştirdiği eğitimde tablet döneminin önemine vurgu yaptı. Eğitimci kimliğinin yanı sıra teknolojiyi de TBMM'inde en iyi kullanan genç milletvekillerinden biri olan İçten, Ak Parti iktidarı döneminde attıkları tarihi adımlar ve devrimsel gelişimlerin her alanda kendisini belli ettiğini söyledi.

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Fatih Projesi konusunda yaptığı değerlendirmede, eğitimi teknolojiyle birleştirip, çocukları dünyaya entegre etmenin kendileri için önemli olduğunu anlatan İçten, "Ak Parti iktidarı döneminde attığımız tarihi adımlar, devrimsel gelişimler her alanda kendisini belli ediyor. Lakin bu adımlardan bazıları var ki önemi ve yeri apayrı. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza eğitimde fırsat eşitliğini doğru anlamda ilk defa gerçekleştiren iktidarımız, Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu son projesiyle gelişmiş dünya ülkelerini bile geride bırakacak bir hamle yapmıştır. Eğitimi teknolojiyle birleştirip, çocuklarımızı dünyaya entegre etmek bizim için çok önemli. Bu anlamda dokuzuncu sınıf öğrenci ve öğretmenlerine dağıtılmak üzere verilecek olan 675 bin adet tablet bilgisayar, 550 bin adet kılıf ve 125 bin adet klavye eğitimimize dünya standartlarını getirecektir" dedi

EĞİTİMDE DÜNYAYA ÖRNEK OLACAĞIZ
Fatih Projesi için bütün hazırlıklar tamamlandığının hatırlatan Ak Parti'li İçten, tablet bilgisayarlar akıllı tahtalarla entegre olacağını söyledi. Öğretmenlerin de tablet bilgisayar kullanacağını belirten İçten, "Öğretmenler dersi dinlemeyen ve tablet bilgisayarları ile uğraşan öğrencilerin sistemini kendi tabletlerindeki veya akıllı tahtalardaki yönetici yazılımlarıyla kesebilecek. Amerika da bize bakıp uygulayacak. Milli Eğitim Bakanlığımız ve iktidarımız yepyeni yatırımlarla devrimsel adımlara devam ediyor. Diyarbakır'ımıza yeni 265 derslik, 2 pansiyon, 1 spor salonu kazandırdı. Yatırımlarımız ve hizmetlerimiz sürecektir" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT