1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Farklılıklarımız, zenginliğimizdir
Farklılıklarımız, zenginliğimizdir

Farklılıklarımız, zenginliğimizdir

Diyarbakır AK Parti Milletvekili Dr. Mehmet S. HAMZAOĞULLARI, 21 Mart Nevruz Bayramı nedeniyle bir açıklama yaptı.

A+A-

Hamzaoğulları açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Her yıl 21 Mart tarihinde Asya'dan Avrupa'ya; Anadolu'da, Orta Asya'da, Kafkaslar'da ve Orta Doğu'da olmak üzere geniş bir coğrafyada birçok toplumda kendi adet, inanç ve göreneklerine göre kutlanan, tarihi çok eskilere dayanan Nevruz, insanlığın ortak kültür değerlerinden olup, doğanın yeniden canlanışının habercisidir.

Baharı müjdeleyen bolluk ve bereketi çağrıştıran Nevruz, kültürümüzde özel bir yeri bulunmakla beraber hepimizin müşterek değeri, yaşatılması gereken çok önemli bir kültür mirası olup geçmişten günümüze bayram havasında birlik ve beraberlik içinde kutlanmaktadır.

Nevruz, bahardaki farklı renklerin tabiattaki zenginliğini ve güzelliğini ifade ettiği gibi, farklılıklarımız da toplumsal hayattaki güzelliği ve zenginliğimizi en güzel şekilde ifade etmektedir. Ecdadımız, farklılıklarımızı zenginlik kabul etmiş, sevgi ve hoşgörüyü temel alarak uygarlığın gelişimine büyük katkılar sağlamış, bu topraklarda bin yıldır barış, kardeşlik ve birlik içinde yaşamıştır.

Milli birlik, beraberlik ve kardeşliğin güçlenmesi ve dayanışmanın sağlanmasında da önemli bir yeri olan Nevruz'un, amacına ve anlamına uygun olarak, barış iklimi ve kardeşlik hukuku içinde, festival havasında kutlanması, millet olarak birliğimizi ve beraberliğimizi daha da güçlendirecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle, Nevruz Bayramının, kardeşliğe, sevgiye, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine ve paylaşıma vesile olmasını ve adına yaraşır bir şekilde, kardeşlik içinde kutlanmasını temenni ediyor, tüm halkımızın Nevruz bayramını tebrik ediyorum.“ dedi


 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum