1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Farklı suçlara karışmış 31 kişiyi yakaladı
Farklı suçlara karışmış 31 kişiyi yakaladı

Farklı suçlara karışmış 31 kişiyi yakaladı

DİYARBAKIR- Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü 23-24 Temmuz 2015 tarihlerinde il genelinde yapılan çalışmalarda aralarında 15 yıl hapis cezası olan bir kişi de dahil olmak üzere farklı suçlardan aranan 31 şüphelinin yakalandığını, 5 kayıp şahsın bulunduğunu

A+A-

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, farklı suçlar işlemiş 31 kişi yapılan çalışmalar neticesinde yakalandı. Aynı zamanda Türkiye genelinde aranan 5 şahsın da bulunduğu çalışmalarda farklı suçlarda kullanılan 4 adet de silah ele geçirildi.

Açıklamada, "Yapılan çalışmalar kapsamında, değişik tarihlerde gerçekleşen üç adet cep telefonu hırsızlığı olaylarının faili olan H.K., M.T. ile S.A., Bağlar ilçesinde gerçekleşen yaralama olayı ile ilgili olarak S.A. isimli şahıs ağır yaralanırken yaralama konusu ile ilgili olayın faili E.O., Sur ilçesinde F.B. isimli şahsın yaralanması olayı ile ilgili olarak, yaralamanın faili Ş.A., iş yerinde tombala oynatmak suretiyle yasadışı oyun oynatan iş yeri sahibi Y.A.G., H.V. adlı şahsa ait aracı çalan M.P. ve çeşitli suçlardan aranan O.Ç., R.B. ile H.B. isimli 3 şahıs yakalanarak gerekli yasal işlemlere başlandı. Türkiye genelinde kayıp şahıs olarak aranan F.M., E.K., G.K., E.N.B. ve O.S. isimli toplam 5 şahıs bulundu. İlimiz genelinde yapılan dilenci uygulamalarında 11 şahsa gerekli yasal işlemler yapıldı" denildi. 


(DE-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler