1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Farklı kazanacağınız maçı kaybediyordunuz
Farklı kazanacağınız maçı kaybediyordunuz

Farklı kazanacağınız maçı kaybediyordunuz

Farklı kazanacağınız maçı kaybediyordunuz

A+A-
SELİM KAYA 
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor (Amedspor), geçen Pazar günü sahasında konuk ettiği Nazilli Belediyespor karşısında ilk devreyi 2- 0 önde kapamasına rağmen Şehmus Özer'in disiplinsizce davranışları ve yediği kırmızı kart nedeniyle maç 2- 2 berabere tamamlandı.
 
Elbette ki, maç boyunca hakeme itirazlarda bulunan ve gözüne aldığı dirsek darbesi nedeniyle “Söylenip” bunun sonucunda kırmızı kart gören Şehmus'a faturayı kesmek de doğrusu biraz ağır olacak. Şehmus'un bu davranışı kaybedilen puanlarda 1. etkendi. Ancak, Şehmus'a bir çift sözüm olacak; rakip oyuncu sana dirsek atmış, çift sarıdan kırmızı kart görmüş ve rakip 10 kişi kalmış, yapman gereken kendine hakim olmandı. Sahada kaldığın süre zarfında sana yakın oynayan 70 numaralı Halil Çelik, sen oyundan atıldıktan sonra çok rahat oynadı ve inan maçı çeviren adam da Halil Çelik oldu. Sen oyunda kalsan o adam sana yakın oynayacak ve bunu yapamayacaktı. Demem o ki, sen popüler bir forvetsin, senin sahada duruşun bile rakip savunmanın ileri çıkamamasına neden oluyor. Bu nedenle senin gibi bir adamın kart görme şansı olamaz. Sen bu kentin evladı ve bu takımın kaptanısın, her kesten çok senin takımı sahiplemen gerekmiyor mu?
 
Yenilen gollerde büyük hatalar var
Yenilen 2 golde her 2 stoperimizin affedilemeyen hataları var. 1. golde Sercan'ın o topu ıska geçmesine hala bir anlam vermiş değilim. Hele 2. golde Kamil'in ıskalaması beni şok etti desem yeridir. Beyler çift stoper oynuyorsunuz ve bu takımda topu sektirme veya ıskalama şansınız yok. Iskalarsanız işte böyle abes gol yersiniz ve farklı kazanacağınız maçı böyle 1 puanla kapatırsınız. Hatta yenilebilirdiniz de, nitekim 2- 2'den sonra adamların net bir pozisyonu daha var. Bereket adam atamadı… Bir çift sözüm de Abdullah Çetin ve Barış Ataş'a, sizler gibi bu kentin bir evladı olan biri olarak sizinle gurur duyuyor, mücadeleci ve kazanma arzunuzdan dolayı alnınızdan öpüyorum.
 
Başlangıç iyiydi ama devamı gelmedi
Her şeye rağmen Amedsporlu futbolcular bu maçta,  geçen haftaki Düzyurtspor maçına oranla çok daha iyi mücadele etti ve bunun semeresini de ilk devredeki 2- 0'lık skorla aldı. Ancak bireysel hatalar nedeniyle maç 2- 2 berabere tamamlandı. Değinmeden geçemeyeceğim, 2. golde Kamil kadar kaleci Levent'in de büyük bir hatası var. Çıkmaması gereken yere çıktı. Ön direkte kalsa adamın gol şansını yüzde 50'lere düşürecekti. Ama Levent çıktı ve kolunun altından geçen top gol oldu. Elbette ki futbol hatalar oyunudur hatalar olacak ki goller olsun, yoksa her takım sıfır hatayla oynarsa maçlar golsüz berabere bitecek. Bu durumda en az hatayla maçı kapatıp sahadan 3 puanla ayrılmak için çalışılmalı. Hata olacak, ama bu kadar da değil. Her şeye rağmen ortada alkışlanması gereken bir mücadele var. Bu nedenle futbolcuları kutlamak gerek, belki bu sefer olmadı anma bu mücadele ve azimle bu hafta deplasmandan 3 puanla dönülür diye düşünüyorum. Haydi bakalım hayırlısı olsun.
 
Kaynak:Diyarbakır Özgür Haber Gazetesi

HABERE YORUM KAT