1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Fakir aileler yararına kermes
Fakir aileler yararına kermes

Fakir aileler yararına kermes

DİYARBAKIR- Umut Kapısı Derneği Diyarbakır Şubesi, fakir aileler yararına kermes açtı.

A+A-
Umut Kapısı Derneği Diyarbakır Şubesi tarafından fakir ailelere gıda yardımında bulunmak için kermes düzenlendi. Derneğin gönüllü çalışanlarının evlerinde yapmış oldukları yemekler ve el işlemelerini satışa sunduklarını belirten Umut Kapısı gönüllü çalışanı Azize Kaymaz, yardıma muhtaç ailelerin tespitinin yapılmasının ardından kermeste satışı yapılan ürünlerden elde edilen gelirlerin fakir ailelere para olarak geri döndüğünü söyledi.
 
Cumartesi günü kermesin açıldığını dile getiren Umut Kapısı Diyarbakır Şubesi gönüllü çalışanlarından Abdullah Düzgün ise "2008 yılından beri fakir aileler için çalışmalarımızı kesintisiz sürdürüyoruz. Esnaf esnaf dolaşarak mahiyetlerimizi anlatıyoruz buna binaen onlar da tespitini yaptığımız fakir ailelere gıda ve giyim yardımında bulunuyorlar.
 
Fakir ailelerin bize başvuruda bulunabilmeleri için kimlik fotokopisi ile aile tablosunu beraberinde getirip derneğimize isim yazdırmalarını istiyoruz. Biz gönüllü çalışanlar da bunun akabinde harekete geçip ailelerin mağduriyetlerine göre durum tespiti yapıyoruz. Birinci derecede yardıma muhtaç ailelere, her ay düzenli olarak yardım sağlıyoruz. İkinci derecedekilere iki ayda bir, üçüncü derecedekilere ise üç ayda bir gıda yardımında bulunuyoruz. Kermesimiz üç yıldan beri yılda birer kez halkın hizmetine açık tutulmakta'' şeklinde konuştu. 
 
Ayda 650 aileye düzenli olarak yardım ettiklerini ifade eden Düzgün, kermesin on beş güne kadar halka açık olacağını aktardı.
 
(EMA-AKK-Y)
Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT