1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Failler hala bulunmadı
Failler hala bulunmadı

Failler hala bulunmadı

Katliam failleri halen bulunmayan Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi için Diyarbakır Adliyesi önünde açıklama yapan meslektaşları, bundan sonra her Cuma günü adalet talebinde bulunacaklarını duyurdu.

A+A-

Diyarbakır Barosu Baro Başkanı Tahir Elçi'nin Sur'da 28 Kasım günü katledilmesinin üzerinden 119 gün geçti. Ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmada bugüne kadar "şüpheli" sıfatıyla tek bir kişinin bile ifadesi alınmadı. Kamaralar önünde gerçekleşen cinayetin faillerinin ortaya çıkarılmak istenmemesi üzerine Baro yöneticileri ve üyeleri Cuma günü Diyarbakır Adliyesi önünde açıklama yaptı.

"Em te ji bîr nakin-Seni unutmayacağız" yazılı pankart açan baro üyeleri yine ellerinde üzerinde Elçi'nin fotoğraflarının bulunduğu dövizler taşıdı.

Çok sayıda avukatın katıldığı açıklamada konuşan Baro Yönetim Kurulu Üyesi Av. Abdullah Çağer, Elçi soruşturma dosyasında şu ana kadar şüpheli sıfatıyla ifadesine başvurulmuş tek bir failin dahi bulunmamasına isyan etti. Soruşturma dosyasının açıldığın günden bu yana hiçbir mesafe kat edilmediğini söyleyen Çağer, "Faillerin bulunmasına yönelik defalarca savcılığa müracaatımıza ve taleplerimize rağmen bugüne kadar bize herhangi bir dönüş olmadı ve bu yönlü bir gelişmede yaşanmadı" dedi.

 

Çağer, bu nedenle failler bulunana kadar her Cuma günü adliye önüne toplanıp adalet taleplerini haykıracaklarını söyledi.

 

Yapılan açıklamanın ardından kısa süreli oturma eylemi gerçekleştiren avukatlar, daha sonra alkışlarla eylemlerini noktaladı.

 

(Abdulsamet Karaş)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT