1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Failler bulunup yargılanmalı'
'Failler bulunup yargılanmalı'

'Failler bulunup yargılanmalı'

Diyarbakır Barosu, İstanbul Barosu avukatlarından Buket Döşemeci'nin fiziki saldırıya uğramasını kınayarak, faillerin bir an önce bulunup yargılanması için girişimlerde bulunulacağını kaydetti.

A+A-

Diyarbakır Barosu, İstanbul Barosu avukatlarından Buket Döşemeci'nin bir grubun fiziki saldırısına maruz kalmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. 17 Temmuz'da Bağlar Tapu Müdürlüğü'nde müvekkili adına yürüttüğü işlemlerin ardından Diyar Galeriya önünde gerçekleşen saldırının ardından ağır şekilde yaralanan Döşemeci'ye yönelik saldırının çirkin ve kabul edilemez olduğuna yer verilen açıklamada, “Saldırı, avukatlık mesleğine, meslek faaliyetine ve bireyin hak ve özgürlüğüne yapılmıştır. Avukatlar, mesleki faaliyetlerini yerine getirirken, hukuk bilincinden yoksun ve saldırgan kişiler tarafından müvekkilleriyle özdeşleştirilmekte, sık sık tehdit ve saldırılara maruz kalmaktadır. Bu güne kadar Türkiye'nin birçok yerinde görevlerini yaparken saldırılara maruz kalan birçok avukat yaşamını yitirmişti” ifadelerine yer verildi.

Diyarbakır Barosu olarak her koşul altında avukata yapılan baskı, tehdit ve saldırının karşısında olunacağının ifade edildiği açıklamada, saldırının failleri hakkında soruşturma yapılarak, faillerinin yargı önüne çıkarılması için gerekli tüm girişimlerde bulunulacağı belirtildi.

HABERE YORUM KAT