1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Fahri Kasırga Diyarbakır'da
Fahri Kasırga Diyarbakır'da

Fahri Kasırga Diyarbakır'da

DİYARBAKIR - Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır'a gelen Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Vali Hüseyin Aksoy'u ziyaret etti.

A+A-
Kasırga, Suriye'den iç savaştan kaçıp, Türkiye'ye göç edenlerle ilgili yaptığı açıklamasında, uluslararası alanda ciddi bir yardımın bugüne kadar gelmediği Türkiye'nin göç edenlere kendi imkanlarıyla yardım etmeye devam edeceğini söyledi. 
 
Cumhurbaşkanı Gelen Sekreteri Fahri Kasırga, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'u makamında ziyaret etti. Daha önce Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yaptığını aktaran Genel Sekreter Kasırga, kente yeni atanan Vali Aksoy'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak üzere geldiğini aktardı.
 
Valilik Şeref Defteri'ni imzalamasının ardından bir basın mensubunun Suriye'den Türkiye'ye göç edenlerle ilgili soruya yanıt veren Genel Sekreter Kasırga, hükümetin olaya insani olarak yaklaştığını ifade etti.
 
Sınırlarda meydana gelen kötü olaylarda maruz kalanlara duyarsız kalmanın mümkün olmadığını aktaran Kasırga, Türkiye Cumhuriyeti devletinin göç edenlere her türlü imkanı sunmak üzere yardım etmek istediğini belirterek uluslar arası alanında bugüne kadar ciddi bir desteğin alınmadığını söyledi. Kasırga, Türkiye olarak göç edenlere kendi imkanlarıyla yardım etmeye devam edeceğini kaydetti.
 
Vali Aksoy ise, Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri Fahri Kasırga'yı Diyarbakır'da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.
 
(ÜN-AŞ-Y)
 

HABERE YORUM KAT