1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Fahrettin Akyıl'ın acı günü
Fahrettin Akyıl'ın acı günü

Fahrettin Akyıl'ın acı günü

DİYARBAKIR- Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Akyıl'ın annesi Saliha Akyıl, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

A+A-

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu, Doğu ve Güney Doğu Bölgesi'ndeki 45 oda ve borsa başkanı ve TOBB yönetim kurulu üyeleri ile birlikte özel uçakla annesi hayatını kaybeden Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Akyıl'a taziye ziyaretinde bulundu. Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesini yoğun bakım ünitesinde hayatını kaybeden Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Akyıl'ın annesi Saliha Akyıl'ın taziyesine katılmak amacıyla Diyarbakır'a gelen TOBB yönetimini Diyarbakır Ticaret Borsası yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Diyarbakır'a gelen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu taziye evinin bulunduğu Bağıvar köyüne giderek başsağlığı dileğini iletti.

TOBB Başkanı Rifat Hisarciklioğlu Başbakan ile yaptıkları görüşmelerde bölgede yaşanan sorun ve gelişmeleri aktarma fırsatı bulduklarını söyledi. Hisarciklioğlu, "Oda ve borsa başkanlarımız şehirlerinde halkla iç içeler ve kendileri bölgelerinin kanaat önderleri konumunda. Bugün Sayın Başbakan'a görüş ve önerilerini aktarabilme fırsatları oldu. Önümüzdeki süreçte bu çerçevede mecliste grubu bulunan diğer üç siyasi partimizi de yine oda ve borsa başkanlarımızla ziyaret edeceğiz. Görüşlerimizi bütün siyasi partilerle paylaşacağız. Paylaştıktan sonra değerlendirme yapıp görüşmenin içeriği ve fikirlerimizi sizinle paylaşabiliriz” dedi.

Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Akyıl ise her zaman kendilerine destek olan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'na böylesi bir günde kendilerini yalnız bırakmadığını belirterek teşekkür etti. Hisarcıklıoğlu ve TOBB heyeti taziye ziyaretinin ardından özel uçakla Diyarbakır'dan ayrıldı.