1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Facebook’a vâris geliyor!
Facebook’a vâris geliyor!

Facebook’a vâris geliyor!

Dünyanın en önemli sosyal medya platformu Facebook’un kurucusu Marc Zuckerberg, eşi Priscilla Chan’ın bir kız çocuğuna hamile olduğunu açıkladı.

A+A-

33 milyon takipçisi bulunan kişisel Facebook hesabından duyuru yapan Zuckerberg, “Priscilla ve ben heyecan verici bir habere sahibiz. Kız çocuğu bekliyoruz” ifadesini kullandı. 31 yaşındaki Zuckerberg, eşi Chan ile 2 yıl önce evlenmişti. Facebook’tan yapılan hamilelik duyurusu kısa sürede Twitter’da da en çok konuşulan konular arasında yer aldı. 


Düşük riski az


Zuckerberg’in baba olmaya hazırlandığı haberinin sosyal medyada yayılmasının ardından, “Facebook’a varis geliyor” yorumları yapıldı. Chan, 2 yıllık evlilik boyunca daha önce üç kez düşük yapmıştı. Eşinin daha önce üç kez düşük yaptığını hatırlatan Zuckerberg, hamileliğin bu evresinde düşük riskinin az olduğunu söyledi. Facebook’un kurucusu, “Umarız bizim deneyimlerimizi paylaşmak, şu an bizim hissettiğimiz duygulara sahip diğer insanlara yardımcı olur. Onlar da bu sorunu paylaşırken daha rahat hissederler” dedi.

Zuckerberg, düşük nedeniyle çocuklarını kaybeden ailelerin bu sorunu sanki kendi hatalarıymış gibi sakladıklarını ancak bunun doğru bir yöntem olmadığını vurguladı. Ünlü CEO, kız çocuğu beklediğini duyururken bebeğin ultrason görüntülerinde Facebook’daki ‘beğen’ butonuna benzer bir şekilde ‘baş parmağı yukarıda’ işaret yaptığını söyledi. Zuckerberg, “Kızımın bana çektiğinden eminim” dedi. 

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler