1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Facebook satın aldıktan sonra WhatsApp artık tamamen ücretsiz oldu
Facebook satın aldıktan sonra  WhatsApp artık tamamen ücretsiz oldu

Facebook satın aldıktan sonra WhatsApp artık tamamen ücretsiz oldu

Sosyal medyanın dev ismi Facebook’un aylık 900 milyon aktif kullanıcıya sahip anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, artık tamamen ücretsiz hale getirildi.

A+A-

Şimdiye kadar ilk yıl ücretsiz daha sonra ise ufak bir miktar ödeme ile kullanılabilen popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bundan sonra tamamen ücretsiz olacak ve ilerleyen dönemde herhangi bir ücret talep edilmeyecek.

Ücretsiz olmasıyla reklam göstermeye başlamayacağı belirtilen servis, gelen bilgilere göre maddi olarak “şirket – kullanıcı” arasında sunulacak özel iletişim ağlarından gelir elde edecek.

Yeni gelir modeli için geliştirme çalışmalarının henüz başında olunduğu belirtilen WhatsApp, bu adım ile daha fazla kullanıcıya ulaşmayı  hedefliyor.

Facebook'tan WhatsApp'a nasıl girebiliriz?
Her geçen gün yeni özelliklerle karşımıza çıkan Facebook Messenger ile Whatsapp birleşiyor. Geçen yıl Facebook'un Messenger'ı ayrı bir uygulama olarak kendi bünyesinden ayırması şaşkınlıkla karşılanmıştı. Şimdi ise yapılacak birleşme ile Facebook'tan WhatsApp'a nasıl girebiliriz? merak konusu oldu. 

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp ile en popüler sosyal medya sitesi Facebook, artık birlikte çalışabilir.

Facebook’un devrim niteliğindeki bu yeni uygulaması ile yine gündeme bomba gibi deştü. Peki Facebook'tan WhatsApp'a nasıl girebiliriz? 

Günümüzün en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son günlerde beraberinde getirdiği yenilikler ile adından sıkça söz ettirir oldu. Uygulama geçtiğimiz günlerde aldığı güncelleme sayesinde, chrome web tarayıcı ile bilgisayarınız üzerinden kullanmak mümkün kılınmıştı.

FACEBOOK 22 MİLYAR USD ÖDEDİ

Facebook'un Whatsapp'ı 22 milyar dolara satın almasıyla birlikte artık Whatsapp resmen Facebook'a dahil oluyor.

Sosyal medya devi Facebook iyiden iyiye WhatsApp'ı Facebook bünyesine almaya başladı. Facebook'un yayınlanması beklenen yeni v31.0.0.7.13 sürümüyle birlikte artık Whatsapp ile doğrudan bağlantı sağlanmış olacak. Yani Facebook'un içinden Whatsapp mesajı gönderilebilecek.
 
Paylaş tuşunun yanında bulunan “WhatsApp’e Gönder” seçeneği
şimdilik Beta sürümlerde yer alıyor. Sistem tam anlamıyla oturduğunda iOS ve Android platformlarındaki Facebook uygulaması güncellenerek bu özellik herkese sunulacak.

Oldukça beğenilen bu özelliğin yanı sıra uygulama, Bild gazetesinde çıkan bir haber ile yeniden gündeme geldi. Yapılan habere kullanıcılar yine tarayıcı üzerinden ancak bu kez Facebook aracılığıyla WhatsApp'a girebilecek.

Ortaya atılan iddialara göre kullanıcılar, alpha.whatsapp adresinde yer alan ve Facebook üzerinden WhatsApp SSO bağlantısı isteyen bu yeni özelliği kullanabilecek.

Facebook Messenger ve WhatsApp Birlikte Çalışacak!

Ortaya atılan bu iddiaya göre, alpha.whatsapp sitesinden kullanıcılar Facebook hesapları ile WhatsApp'a bağlanacaklar. Kullanıcıların burada Facebook bildirimlerine ulaşma imkanı sağlanacağı gibi hem Facebook Messenger'ı hem de WhatsApp'ı bir arada kullanmaları mümkün kılınacak.

Şu anda bu linke tıkladığımızda hiç bir sonuç alamamamızın nedeni olarak ise henüz deneme aşamasında olduğu ve sadece projeye kayıtlı çalışanlar tarafından kullanıldığı söyleniyor.

WhatsApp'ı satın alan Facebook'un böyle bir yenilik sunması aslında oldukça mantıklı gözüküyor. Ancak baktığımız zaman söz konusu alpha.whatsapp linkinin, WhatsApp'ın web sürümü test edilirken kullanılan test sayfası olma ihtimalide yok değil. (Ajanslar)

HABERE YORUM KAT