1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Êzidî yurttaşlar için toplanan yardımlar yerlere saçıldı
Êzidî yurttaşlar için toplanan yardımlar yerlere saçıldı

Êzidî yurttaşlar için toplanan yardımlar yerlere saçıldı

Diyarbakır'da, Hasırlı Mahallesi Eşit Özgür Yurttaş Derneği'ne baskın düzenleyen polisler, içerdeki tüm eşyaları kırıp Êzidî yurttaşlar için toplanan yardımları yerlere saçtı.

A+A-

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bulunan Hasırlı Mahallesi Eşit Özgür Yurttaş Derneği'ne polis baskını yapıldı. Dün gece saatlerde kimse bulunmadığı sırada derneğe gelen polisler, dernek yöneticilerine haber vermeden kapıyı kırarak içeri girdi. İçeriye giren polisler, derneğin tüm odalarının kapısını kırdı. İçeride yapılan aramalar sırasında Diyarbakır'a yerleşen Êzidî yurttaşlar için toplanan yardımlar dahi yerlere saçıldı. Aramalarını tamamlayan polisler daha sonra dernek binasından ayrıldı.


Yapılan baskın ise sabah saatlerinde derneği açmak üzere gelen bina sakinlerince fark edildi.


Batman'da 2 gözaltı


Batman ise sabah saatlerinde Sason'a bağlı Kelhasen Hawre köyünde ev baskınları yapıldı. Askerlerce yapılan baskınlarda Şefket Argış ve Mehmet Şerif Acet isimli iki kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar, Sason Jandarma Komutanlığı'na götürülürken, dosyada gizlilik kararı olduğu gerekçesiyle gözaltı gerekçeleri öğrenilemedi.
Kentte önceki gün de yine merkez ve Sason ilçesine bağlı Kelhasen Hawre köyünde dün yapılan ev baskınları sonucunda 7 kişi gözaltına alınmıştı. Dün gözaltına alınan 2 kişi ile birlikte gözaltı sayısı 9'a yükseldi. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler