1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eyleme katılmak için ineklerini sattı
Eyleme katılmak için ineklerini sattı

Eyleme katılmak için ineklerini sattı

DİYARBAKIR- Çocuğu yaklaşık iki ay önce dağa çıkan Erzurumlu bir kadın, annelerin Diyarbakır'daki eylemine katılmak için 3 ineğini sattı.

A+A-
Diyarbakır'da 3 anne ile başlayan ve daha sonra 40'ın üzerinde annenin katılımıyla devam eden eylemde 21. güne girildi. Belediye önünde başlayan ve daha sonra belediyenin karşısındaki refüjde devam eden eylemde, çocukları dağa çıkan anneler, yetkililerden çocuklarının bulunmasını ve kendilerine verilmesini istedi.
 
Oğlu yaklaşık iki ay önce dağa çıkan Erzurumlu Lütfiye Bozoğlu, PKK tarafından kaçırılan çocukların annelerinin Diyarbakır'daki eylemini televizyondan izledi. Eylemi gördüğü anda annelere katılmaya karar veren anne Bozoğlu, Diyarbakır'a gitmek için para bulamadı. Çocuğunu aramak için Diyarbakır'a gelmek isteyen anne Bozoğlu, malvarlığı olan 3 ineğini de satışa çıkardı. Sattığı ineklerin parasını alan anne Bozoğlu, yaklaşık bir hafta önce annelerin eylemine katıldı.
 
Oğlu için canını feda edebileceğini belirten anne Bozoğlu, “Benim oğlum 19 yaşında, adı Serhat, iki ay önce gitti. Üç tane ineğimi sattım, oğlumun yoluna düştüm. Ben para için gelmedim, savaş için de gelmedim. Oğlum için geldim. Herhalde Selahattin Demirtaş yanlış anlamış. Para için gelip oturduğumuzu söylemiş, hayır kimse para için gelmedi, kedi yavrusunu satmaz para için anneler nasıl yavrusunu satsın. Ben televizyondan izledim annelerin eylemini. Gelip katılmaya karar verdim. Belki bu merhem benim yarama da iyi gelir diye. Oğlum için canımı feda ederim ben, üç tane ineğimi sattım, oğlumun yoluna düştüm ve oğlumu bulmadan da gitmiyorum.
 
Bütün yetkililere çağrım ellerini vicdanına koysun bir an önce barışı getirsin. Gerçek barış yapsınlar, sahte barış ben istemiyorum. Bütün dağdaki çocuklar insin, onlarda benim oğlum gibidir. Asker de dağdaki çocuklarda herkes benim oğlumdur. Benim oğlumun hayali başkaydı. Oğlum bana, ben seni sarayda yaşatacağım derdi. Oğlumu hayatımda istiyorum, onunla birlikte geleceğimi istiyorum” dedi.
 
(YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT