1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eylem annelerine ziyaret
Eylem annelerine ziyaret

Eylem annelerine ziyaret

DİYARBAKIR- İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH), Dağkapı Meydanı'nda oturma eylemlerine devam eden anneleri ziyaret etti.

A+A-
Çocukları PKK tarafından kaçırılan anneler, Dağkapı Meydanı'nda eylemlerine devam ediyor. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ile beraberindekiler, eylem yapan aileleri ziyaret ederek çocukları hakkında bilgi aldı. Burada konuşan İHH Genel başkanı Bülent Yıldırım, annelerin güzel bir gayret ortaya koyduklarını belirterek, aileler için siyasi partilerle görüşeceklerini söyledi.
 
Yıldırım, "Dini, dili, ırkı ne olursa olsun, hangi savaş hangi kriz olursa olsun, oralarda biz çocukların ve annelerin acı çektiğini gördük. Bosna'dan bugüne kadar bütün kriz bölgelerinde savaş bölgelerinde bulunan bir teşkilatız. Gördüğümüz çocuklar ve annelerin acı çekmesidir. Umarım çok kısa süre içerisinde örgüt bu çocukları gönderir. Bu çocukların bırakılması lazım, bu çocuklar kendi iradesiyle de gitse, zorla da götürülse, şekli ne olursa olsun, bunlar çocuktur. Bir an önce buna son verilsin. Bu annelerin gözyaşı dinsin, sizi her televizyonda gördüğümüzde evlerimize ateş düşüyor, yüreklerimiz parçalanıyor.
 
Onun için bu gözyaşlarınız bizim de gözyaşlarımız, bu çocuklar bizimde çocuklarımız. Bunları görüp üzülmeyen hiç kimse yok burada size ne olursa olsun herkes destek vermeli. Hiç tereddüt etmeyin Allah'a çok dua edin, Allah'a sığının, bizler de elimizden geleni yapalım" dedi.
 
İHH heyetinin, Dağkapı Meydanı'nda eylem yapan ailelerden sonra, Diyarbakır Valiliği önünde eylem yapan aileleri ziyaret ettikten sonra kentten ayrılacağı bildirildi.
 
(BE-YRT-AŞ-Y)
 
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT