1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eylem annelerine ziyaret
Eylem annelerine ziyaret

Eylem annelerine ziyaret

DİYARBAKIR- İşçi Partisi Öncü Kadın Genel Başkanı Pınar Gül, Diyarbakır'da eylem yapan anneleri ziyaret ederek, oturma eylemlerine destek verdi.

A+A-
Dağkapı Meydanı'nda eylemlerine devam eden annelere destek veren Gül, akşam saatlerine kadar annelerle beraber oturma eylemi yapacaklarını söyledi. Annelerin yaptığı direnişin çok anlamlı bir adım olduğunu dile getiren Gül, "Türkiye'yi birleştirin ve kurtuluşunu sağlayın, evlatlarımızı bize geri verin diyen bir ana topluluğu var.
 
Biz kadınlara düşen bütün var gücümüzle onların ciğerlerinin yangınına cevap vermek. Türkiye'deki bütün kadınlara, özellikle Diyarbakır'da yaşayan annelere sesleniyorum; ön yargılı davranmayın gelip bu çadırı ziyaret edin, annelerin sesini duyun. Ön yargılar ile bu hale geldik, bizi bölmek için uğraşanlar bu hali yarattı" dedi.
 
"ANADOLU'NUN KADINLARI YENİDEN AYDINLIK TÜRKİYE'Yİ YARATACAK"
 
Üzerlerine yapıştırılan ayrıştırmaları silip atmaları gerektiğini kaydeden Gül, "Anadolu'nun kadınları yeniden aydınlık Türkiye'yi yaratacak. Kadınların yaptıkları gerçekten önderliktir. Bütün Türkiye'yi ayağı kaldıracak ve umudunu yükseltecek eylem yapıyor. Annelerin kuvvetidir. Bu anaların önderliğiyle biz bütün Anadolu kadınları birleşip, birbirimize sıkı sarılacağız ve yeniden bağımsız, aydınlık günleri göreceğiz. Sizin aracılığınızla bütün annelere sesleniyorum, ön yargıyı bir kenara bıraksın kafalarını temizlesinler ve burada ağlayan evlatlarına kavuşmak isteyen bu kadınların sesine kulak versinler" diye konuştu.
 
(BE-YRT-SO-Y)
 
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT