1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eylem anneleri heyecanladı
Eylem anneleri heyecanladı

Eylem anneleri heyecanladı

DİYARBAKIR- Basında çıkan, Abdullah Öcalan'ın 'Çocukları bırakın' açıklaması, Diyarbakır'da eylemlerine devam eden anneleri heyecanlandırdı.

A+A-
Çocukları kandırılarak çeşitli tarihlerde dağa çıkarılan annelerin 19 Mayıs 2014'te başlattığı eylem Dağkapı Meydanı'nda devam ediyor. Oruç tutarak 40 derecenin üstünde sıcaklığa aldırmayan anneler, basında yer alan Öcalan'ın yaptığı 'Çocukları bırakın' açıklamasının ardından umutlarını arttırdı. 
 
Burak Ölmez'in (20) annesi Gülsen Ölmez, 40 derecenin altında çocuklarına kavuşmayı beklediklerini söyledi. Tüm çocukların bırakılmasını isteyen anne Ölmez, "40 derecenin üzerinde bir sıcaklıkta oruçlu halimizle beklemeye devam ediyoruz. Umarım bırakılan çocukların içinde eylem yapan annelerin de çocukları bulunur. Umutlu ve bir o kadar da sevinçliyiz" dedi. 
 
Habib Kinda'nın annesi Zahide Kinda ise umutlarının arttığını belirterek, kendi çocuklarının da bırakılanlar arasında olmasını umduğunu söyledi. Anne Kinda, oruç tuttuklarını ve sıcaklıklara dayanamadıklarını kaydederek, çocuklarına bir an önce kavuşmak istediklerini dile getirdi. 
 
(BE-YRT-AŞ-Y)
 
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT