1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eylem anneleri buruk bayram yaşadı
Eylem anneleri buruk bayram yaşadı

Eylem anneleri buruk bayram yaşadı

DİYARBAKIR- Çocukları PKK tarafından kaçırılan aileler, çocuklarına aldıkları bayramlık kıyafetlerle bayramı buruk geçiriyor.

A+A-

Çeşitli tarihlerde PKK tarafından kaçırılan çocukların aileleri, Dağkapı Meydanında kurdukları çadırda eylemlerine devam ediyor. Ramazan Bayramı'nda çocuklarına bayramlık alan ailelerin gözü yaşlı beklentileri devam ediyor.

Aileler adına konuşan O.B.'nin ablası F.B., çocuklarını almak için burada beklediklerini ve Ramazan ayı ile Ramazan Bayramı'nın nasıl geçtiğini hiç anlamadıklarını söyledi. Abla F.B., "Bayramı çok büyük bir umutla bekledik ama sevindirici haberi alamadık.

73 gündür bütün anneler olarak biz buradayız. Bugüne kadar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yapamadığı bir kelimeyi asla söylemez. Ona güveniyoruz ki çocuklarımızı geri getirecektir. Burada eylem yapan ailelerin tek bir gayesi vardır. Çocuklarına kavuşmak için müjdeli haberi bekliyorlar.

Diyarbakır'da 40 ile 45 dereceyi bulan hava sıcaklığı altında burada durmak çok zor. Empati kurup düşünsünler çocuklarından bir saat ayrı kalamazlar. Bayram demek birlik beraberlik demektir. Her bir aile başka bir şehirden gelmiş" dedi.


(BE-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT