1. HABERLER

  2. ÇÖPLÜK

  3. Ey TFF sen kimsin, Ne iş yaparsın!
Ey TFF sen kimsin, Ne iş yaparsın!

Ey TFF sen kimsin, Ne iş yaparsın!

Diyarbakırspor'a yapılan haksızlıklara karşı isyan eden taraftarların tepki ve öfkesi bir türlü dinmek bilmiyor.

A+A-

İşte o tepkilerden sadece bir tanesini yayınlıyoruz..

Ahmet Aydın'ın yazdığı makalesi...

Ey TFF sen kimsin, Ne iş yaparsın!

Bilmeyen de, bu olayların sorumlusu Diyarbakırspor'dur Türkiye Futbol Federasyonu da Diyarbakırspor'dan hesap soruyor sanacak.

Hesap vermesi gereken çıkmış resmi sitesinde göstermelik bir şahlanmayla bize ceza yağdırmaya çalışıyor. Daha önce de yazmıştım, birkez daha yazmakta beis görmüyorum. Adaleti gözetmeyen yönetimler meşru değildir. Biz sizin meşruiyetinizi tanımıyoruz, sizin yönetiminizi tanımıyoruz, sizin zihniyetinizi tanımıyoruz.

Siz kendinizi ne zannediyorsunuz!

Siz bu halkın takımlarına çifte standart uygulayacaksınız, kirli anlayışınızla çıkıp Diyarbakırspor'dan hesap soracaksınız. Haddinizi bileceksiniz haddinizi. Kirli anlayışınızın hesabını vereceksiniz önce. Sizin haddinize değil Diyarbakırspor'dan hesap sormak. Siz hesap vereceksiniz, hesap.

Çıkıp özür dileyeceksiniz.

Bu takımlara çifte standart uyguladığınız için özür dileyeceksiniz. Size düşen bu dur. Siz bize ceza yağdıramazsınız, bizden hesap soramazsınız. Siz bu olayların baş sorumlususunuz. Çıkıp bunun hesabını vereceksiniz, önce bunun hesabını vereceksiniz. Bunu doğru düzgün konuşacaksınız varsa Diyarbakırspor'un eksikliği, varsa yanlışımız biz ondan sonra oturup konuşacağız ama önce siz bu kirli anlayışın hesabını bu halka, bu topluma vereceksiniz. Bunun sorumlusu sizsiniz, bunu örtbas edemezsiniz. Öyle Diyarbakırspor'a saldırarak, hakaret ederek, ceza yağdırarak bu işi kapatamazsınız. Bu defter, bu sayfa burada kapanmaz. Neye mal olursa olsun kapanmaz, asla aklınızdan çıkarmayın bunu, asla aklınızdan çıkarmayın.

Hiçbir şekilde zerre-i mıskal tereddüt etmeyiz.

Oy, siyasi rant elli bin defa bu taraftarların ayaklarının altına kurban olur ama sizin bu tehditlerinize boyun eğmeyiz. Bunu siz çok iyi bilirsiniz ama siz aynı zamanda yalan konuşmayı da iyi bilirsiniz, siz aynı zamanda çarpıtmayı da iyi bilirsiniz, çifte standartı da iyi bilirsiniz. Bunları öğrenmişsiniz, bunları öğrenmişsiniz...

Diyarbakırspor istismar ediyormuş. Diyarbakırspor kendisine yapılan hangi haksızlığa karşı açıklama yapmadı bugüne kadar? Hangi olayları kınamadı, tepkisini ortaya koymadı? Var mı bir örneği? Tamamıyla ilgili tavrımız ortadadır ama siz 10 bin kişinin haksızlığa uğradığı bir yerde sadece Diyarbakırspor'a saldırıyorsunuz. Çifte standart uygulayan sanki Diyarbakırspor'dur, kirli anlayış sergileyen sanki Diyarbakırspor'dur. Bu saldırılar dursun, haksızlıklar bitsin diyen sanki Türkiye Futbol Federasyonu'dur; bütün bu saldırı politikalarını yürüten sanki biziz.

Futbol sizin elinizde, gece gündüz statlarda işkence yaptırdığınız hakemler sizin elinizde. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu adı altında yaptırdığınız futbol soykırımları olan kurum sizin elinizde. Diyarbakırspor sadece yanında Allah, bir de taraftarları, başka gücü yok. Elhamdülillah bu da bize yetiyor, çok şükür ki bu da bize yetiyor, bu da bize yetiyor. Türkiye Futbol Federasyonu'nun haddi değildir bizden hesap sormak. Bu faşizan, ırkçı anlayışın haddi değildir. Biz bugüne geldiysek, bu statta konuşuyorsak, sizin lütfunuz değil, bu halkın direnişiyle geldik.Bunun da kakkını veririz bu statta. Sizin haddiniz değildir, siz bizden hesap soramazsınız. Siz sadece bu halka hesap verebilirsiniz hesap. Biz çıkarız konuşuruz, biz sizin kirli yüzünüzü teşhir ederiz siz de bunun hesabını verirsiniz... . 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum