1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ey TFF neden bu IRKÇILIĞA sessiz kalıyorsun?
Ey TFF neden bu IRKÇILIĞA sessiz kalıyorsun?

Ey TFF neden bu IRKÇILIĞA sessiz kalıyorsun?

DİYARİNSESİ.ORG - Çok büyük zorluklar altında liglerde mücadele eden Amedspor'a karşı yürütülen linç kampanyası, futbolun kirli ve çirkin elleri Sivas'ta da devam etti.

A+A-

Spor Toto 2.Lig Kırmızı Grup ekibi Diyarbakır ekibi Amedspor'a karşı neredeyse her gittiği deplasmanda yapılan ırkçı ve çirkin tezahüratlar artık saldırı boyutuna geçti.

cdmkmhkuyaahtfy.jpg

Yeşil-Kırmızılı ekibe akıl almaz cezalar  yağdıran TFF maalesef Amedspor'a karşı yürütülen bu saldırıları görmezden gelmeye devam ediyor. Türkiye Kupasında çeyrek finale gelinceye kadar önüne konulan bir çok engelle rakipleriyle boğuşurken, saha dışında ise resmen bir linç kampanyası ayrıca TFF'nin verdiği akıl almaz cezalara karşı direnmeye çalışan Amedspor bugün de Sivas'ta aynı ırkçı saldırılara maruz kaldı.

cdmowmiwaaabyev.jpg

Amedsporlu Deniz Naki'ye üsteklik saha dışında olan açıklamları nedeniyle dünyada ilk kez bir oyuncu kendi federasyonundan Barış dolu söylemleri nedeniyle 12 maç men cezası verilmişti.Amedspor kulübü çocuklar ölmesin, maç gelsin sloganlarını siyasi bulan TFF bu söylemlerden dolayı Kulübün sahasını seyirciye kapatmıştı. Ancak rakip takım taraftarlarının ise hiç bir karşılaşmada ırkçı söylemelerini, saldırılarına karşı en küçük bir ceza yoluna gitmemesi ise tam anlamıyla trajikomik bir olay.

cdmowsuwaaamvdj-001.jpg

 

IRKÇILIK HORTLADI

Diyarbakır Tribünlerinden, Azrailler Kurucu Başkanı Ramazan Tugay, yaptığı açıklamada, "Amedspor bu ülkenin kulübü, Amedspor bütün her şeye rağmen dimdik ayakta mücadelesini centilmence sürdürmeye çalışıyor. Peki futbolu yöneten, en tarafsız kurum olarak çalışan  TFF kime çalışıyor, neden bu haksızlıklara karşı bir uygulama yapmıyor. TFF'nin bu şekidle davranışı rakip taraftarları bir şekilde teşvik etmeye devam ediyor. Amedspor'a sahip çıkmak barışa sahip çıkmaktır. Amedspor'u dışlamak sözüm ona maçları milli havaya sokan mahlukatları bu TFF neden görmez. Yazıklar olsun bu ırkçı şovenist zihniyete. Asıl bu olayların tek sorumlusu TFF'dir. Rakip oyuncu, gol atar ülkücü işaret yapar, asker selamı verir, her türlü küfürlerle bizlere karşı tahriklere gözünü yuman TFF bu işin tek sorumlusudur. Bunları görmeyen TFF barış isteyen, oyuncumuza 12 maç ceza verdi. Çocuklar maça gelsin dedik tribünlerden bizlere maçları yasak etti. bu  u sizin adaletiniz, Futbolu bu hale getirenlerin utanması gerekir."

1455074_1249582475066672_2258248811401984023_n.jpg

2016-03-15_200415.jpg

HABERE YORUM KAT