1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Evleri yanan aile yardım bekliyor
Evleri yanan aile yardım bekliyor

Evleri yanan aile yardım bekliyor

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da yaklaşık bir ay önce evleri yanan aile, yetkililerden yardım bekliyor.

A+A-

Yaklaşık bir ay önce kanepelerinin tutuşması sonucu evleri yanan Mercimek ailesi, yetkililerin kendilerine yardım etmesini istedi. Yangın anını İHA muhabirine anlatan Edim Mercimek, gözlerini açtığında odanın her tarafının alevlerle kaplı olduğunu gördüğünü aktararak, eşini dışarı çıkardıktan hemen sonra kapının üzerine kilitlendiğini ve dumanın oluşturduğu basınç nedeniyle kapıyı bir daha açamadığını söyledi.

Mercimek, “Kapıyı zorladım ancak açamadım, bunun üzerine o karanlıkta duvarları yumruklayarak pencereyi buldum ve camı kırıp sadece başımı çıkarabildim. Pencerenin önünde demir parmaklıklar olduğundan dolayı, dışarı çıkamadım. O sırada kanepe yanıyordu ve ayak tabanlarım kanepenin üzerinde idi. Ben sadece dışarıdan nefes almaya çalışıyordum” dedi. Doktorların, vücudunun yüzde 80'i yandığından dolayı bir sene iş yapamayacağını söylediklerini belirten Mercimek, bu sebepten dolayı iş yerinin işine son verdiğini ifade etti. Mercimek, “Ailemden benim dışımda babam çalışıyor. İş yeri beni işten çıkarttı.

Ben yangından kurtuldum ancak bundan sonra ne yapacağımızı bilemiyorum. Eşim ile ben evin o odasında kalıyorduk ancak o da yandı. Kalacak bir yerim de yok. Açıkta kaldım” diye konuştu. Yaşadıkları olayın kimsenin yaşamamasını isteyen Edim Mercimek'in annesi Emine Mercimek, olay sırasında alt katta uyuduklarını ifade ederek, gelininin kapıyı vurmasıyla uyandıklarını dile getirdi. Emine Mercimek, “Yukarı çıktığımda oğlumun sadece kafası dışarıdaydı. Bedeni içeride alevler arasında yanıyordu. Eşim balta ile kapıyı kırarak içeri girdi.

Edim'i dışarı çıkarttığımızda nefesi kesilmişti. Hemen hastaneye kaldırdık. Herhangi bir yardım olmadı. Sigortamız var diyorlar. Evet sigortamız var ancak 12 nüfuslu bir aileyiz. Eşim ile bu oğlum çalışıyordu. Şimdi oğlumu da işten çıkardılar. Sadece eşim çalışıyor. Ne yapalım bilemiyorum. Hayırseverlerin ve devletin bize yardım elini uzatmalarını bekliyorum” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT