1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Evlenecek çiftlere verilecek kredinin detayları
Evlenecek çiftlere verilecek kredinin detayları

Evlenecek çiftlere verilecek kredinin detayları

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin evlenecek çiftlere verilmesi düşünülen kredinin koşullarını twitter`dan açıkladı.

A+A-

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin sosyal paylaşım sitesi twitter`dan yeni evlenecek çiftlere verilmesi planlanan devlet kredisi konusunda açıklamalarda bulundu. Fatma Şahin evlenecek gençlere verilecek 10 bin TL kredinin aile bakanlığınca değil bir kamu bankası tarafından verilmesinin planlandığını söyledi.

Konunun henüz tasarı halinde olduğunu belirten Şahin, kredinin koşullarına dair şunları yazdı:
"Evlenecek olan çiftin her ikisinin de yaşlarının 18-24 arasında olacak. Üniversite mezunları için üst yaş sınırı 26 olarak uygulanacak. Kredi tutarı en fazla 10 bin TL olacak, kredi vadesi 1 yıl geri ödemesiz toplamda 4 yıl olarak uygulanacak.

Şahin kredinin geri ödenmesi sürecinde çocuk sahibi olunması durumunda kredi geri ödeme taksitlerinin bir yıl süreyle öteleneceğini belirtti. Şahin`in geri ödeme koşullarıyla ilgili verdiği bir başka bilgi de kredi alan çiftten birinin yetim olmasıyla ilgiliydi.

Çiftlerden birisinin yetim olması, aile bakanligi yurtlarında kalmış olması halinde 2 yıl geri ödemesiz toplamda 5 yıl olarak uygulanacak."

 

HABERE YORUM KAT