1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Evin bahçesinde bomba ele geçirildi
Evin bahçesinde bomba ele geçirildi

Evin bahçesinde bomba ele geçirildi

DİYARBAKIR- Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından bir evin bahçesinde çok sayıda mühimmat ve bomba düzeneği bulundu.

A+A-
Polis tarafından bir evin bahçesinde bulunan malzemelere el konulurken, bomba düzeneği de uzman ekipler tarafından etkisiz hale getirildi.
 
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışmaların aralıksız devam ettiği belirtildi. Açıklamada, “26 Şubat 2015 günü PKK/KCK terör örgütü mensupları tarafından kullanılmak üzere şehir merkezinde patlayıcı madde ve ateşli silah bulundurdukları yönünde gelen bir ihbarla ilgili başlatılan çalışmalar neticesinde müdürlüğümüz Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince Kayapınar ilçesinde müstakil ikamet bahçesinde yapılan aramada 11 adet molotof kokteyli ve tahrip gücünü artırmak amacıyla 21 adet av tüfeği fişeği, çok sayıda çivi ve amonyum nitrat ile güçlendirilerek hazırlanmış bomba düzeneği ele geçirilmiştir.
 
Uzman ekipler tarafından bomba düzeneğine müdahale edilerek etkisiz hale getirilmiş ve konu ile ilgili ayrıntılı soruşturma başlatılmıştır. Terör örgütünün eylem faaliyetlerinin deşifre edilmesine ve engellemesine yönelik çalışmalar aralıksız ve kararlı bir biçimde vatandaşlarımızın güvenliği için tüm devlet kurum ve kuruluşları ile işbirliği içerisinde sürdürülmeye devam edecektir” denildi.
 
(AKK-CC-Y)
 

HABERE YORUM KAT