1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Evi yanan aileye Kaymakamlık sahip çıktı
Evi yanan aileye Kaymakamlık sahip çıktı

Evi yanan aileye Kaymakamlık sahip çıktı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Ergani ilçesine bağlı Develi köyü Kaymaz mezrasında çıkan yangında evi yanan aileye Kaymakamlık sahip çıktı.

A+A-

Geçtiğimiz günlerde tarlada çalıştıkları sırada çıkan yangında evleri yanarak kullanılmaz hale gelen Gülmüş ailesine, Kaymakamlık sahip çıktı. İlçe Kaymakamı Erdinç Yılmaz'ın talimatıyla, Develi köyü Kaymaz mezrasına giden Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Fırat Çelebi ve vakıf personeli, evi yanan ailenin durumunu yerinde inceledi.

Merkeze bağlı Develi köyü Kaymaz mezrasında ikamet eden Gülmüş ailesinin evi, geçtiğimiz günlerde henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın sonrasında kullanılmaz hale geldi. Adem Gülmüş'ün başvurusu üzerine Kaymakam Erdinç Yılmaz'ın talimatıyla hazırlanan gıda paketi ile Develi köyü Kaymaz mezrasına giderek evleri yanan aileyi ziyaret eden Vakıf Müdürü Fırat Çelebi, mağdur aileyi teselli ederek yaşanan bu mağduriyet karşısında devletin imkanlarıyla gereken desteği sağlayacaklarını söyledi. Evleri yanan mağdur Gülmüş ailesine sahip çıkan Ergani Kaymakamı Erdinç Yılmaz, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Kaymakamlık olarak her zaman vatandaşın yanında olduklarını söyledi.

Yılmaz, "Bu ailemizin talihsiz bir durum sonucu evleri ve eşyaları tamamen yanarak kullanılamaz hale gelmiştir. Sosyal devlet olarak, her zaman vatandaşa hizmeti amaçlıyoruz. Bu çerçevede mağdur ailemize yardımda bulunduk. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak mağdur ailemize ilk etapta eşya alabilmeleri ve diğer ihtiyaçları için gıda ve 5 bin lira nakdi yardım yaptık. Mağdur ailemiz yeni düzene geçen kadar yardımlarımız devam edecektir" dedi.

HABERE YORUM KAT