1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Evde sağlık hizmeti için iki yeni araç
Evde sağlık hizmeti için iki yeni araç

Evde sağlık hizmeti için iki yeni araç

Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi, Evde sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere iki yeni araç tahsis etti.

A+A-
EVDE SAĞLIK HİZMETİNE İKİ YENİ ARAÇ
 
Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi hizmet kalitesini daha da artırarak daha çok sayıda hastaya hizmet amaçlı olarak hastane bünyesine 2 yeni araç alındı.
 
Bölgenin en büyük hastanelerinden biri olmasına rağmen, harabe görünümden modern ve bambaşka bir yüze kavuştu. Hastanede yapılan ve bir çok değişikliklerle yeni bir hastane olma yolunda hızla ilerliyor. Başhekimlik görevine atanan Dr.Şenol Gedik sonrası hastenenin hemen her yerinde büyük bir değişim yaşanmaya başladı.
 
Diyarbakır'ın en eski hastanelerinden biri olan Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesine gelen hastalar gördükleri değişim karşısında sürekli şaşkınlıklarını ve memnuniyetlerini dile getiriyorlar.
 
Başhekim Şenol Gedik hastanenin tüm eksiklerini giderip  Türkiye'de sayılı hastaneler arasına sokacaklarını belirterek, "Batıda ne varsa aynısı burada olacak, halkımıza 1.sınıf hizmet kalitesi vermenin uğraşı içerisindeyiz. Hastanemizi baştan aşağıya yenilemeye çalışıyoruz.  Daha iyi hizmet adına  başta psikyatri kliniğinde  yatan hastaların kendilerini daha iyi hissetmeleri ve stres atmaları için klinikte sinema salonu, spor salonu,oyun salonu ve kütüphane yaptırıldı.
 
Ayrıca başta acil servis olmak üzere, çevre düzenlenmesi, idari bölüm ve dış cephe boyasını tamamen yeniledik. Bugünde ayda 100 150 hastaya evde bakım hizmeti verebilecek, iki yeni araç tahsis ettik. Bayramdan sonra klinik ve polikliniklerimizi bakıma alacağız. Baştan aşağı yenilenecek olan Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi tadilatının tamamen bitttikten sonra çok daha modern bir görünüme kavuşmuş olacak. Sağlıklı ve modern bir şekilde hastalara hizmet verebilecektir. Bizim için önemli olan hasta ve yakınlarımızı burada çok daha huzurlu, sağlıklı bir ortama kavuşturmak." dedi.

HABERE YORUM KAT