1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Evde bakım hizmeti büyüyor
Evde bakım hizmeti büyüyor

Evde bakım hizmeti büyüyor

Diyarbakır’ın Çermik ilçesi Devlet Hastanesi tarafından, hizmet sunulan evde bakım hizmetleri gün geçtikçe büyüyor. 10 hasta ile başlayan hizmette 56 hastaya ulaşıldı.

A+A-

Sağlık Bakanlığı’nın iki yıldır tüm Türkiye’de uygulamaya koyduğu evde bakım hizmetleri, ilçemiz devlet hastanesinde de gün geçtikçe büyüyor. Henüz istedikleri seviyeye ulaşamadıklarını belirten yetkililer, bunun için çalışmalarını hızlandıracaklarını söyledi.


Yetkililer, 10 aktif hasta ile başlayan evde bakım hizmetlerinde bu sayının 56’ya yükseldiğini, bu sayıyı yüz hasta üzerine çıkarmayı hedeflediklerini belirttiler.
 
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Evde Bakım Hizmetleri Sorumlusu Nükhet Tunçyılmaz, vatandaşların hizmetten yararlanmaları için kimlik fotokopisi ve doktor raporları ile başvurmalarının yeterli olduğunu belirterek, özetle şöyle konuştu;
 
“İlçemizde evde bakım hizmetlerinden yararlanan vatandaşların sayısının bize göre
düşük olduğunu gözlemledik. Birçok vatandaşımızın devlet hastanesinin bu hizmetinden haberdar olmadığını ya da eksik bilgi sahibi olduğunu belirledik. Biz hastane olarak hizmet aracımız ile vatandaşımıza evde bakım hizmeti uyguluyoruz.

Ekibimizle birlikte 65 yaş üstü evde yatalak, ciddi rahatsızlıktan dolayı yürüyemeyen ve kronik rahatsızlıklardan dolayı dışarıya çıkamayan hastalarımıza hizmet veriyoruz. Evde bakım hizmeti verdiğimiz vatandaşlarımızın muayenesi, yara bakımı ve sonda vurulması gibi birçok hizmetleri yerine getiriyoruz. Yine doktorumuz tarafından reçete uygulaması kapsamında yer alan vatandaşlar da hizmetten yararlanıyor. Vatandaşımızın hizmet noktası anlamında en iyisini alması için çalışmalarımızı aralıksız sürdürürken, vatandaşlarımızı da bu hizmetten yararlanmaları için davet ediyoruz.”
 
Devlet Hastanesi Başhekimi Murat Yıldızhan da, evde bakım hizmeti ekibinden faydalanan hasta sayısını yükseltebilmek amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini söyledi. Başhekim Yıldızhan, bu kapsamda kendinsin de evde bakım hizmetleri ekibi ile birlikte köylere giderek vatandaşlarla görüşeceğini ve bu sayıyı yüz hasta üzerine çıkarmayı hedeflediklerini vurguladı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler