1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ev kadınlarına ücretsiz fitnes ve plates hizmeti
Ev kadınlarına ücretsiz fitnes ve plates hizmeti

Ev kadınlarına ücretsiz fitnes ve plates hizmeti

Kayapınar Belediyesi Küldür Müdürlüğü bünyesinde faaliyet yürüten Spor Kompleksi ev kadınlarına ücretsiz fitnes ve plates hizmeti.

A+A-

Fitnes ve plates aktivitesi Gaziler Semti’nde bulunan Engelsiz Yaşam Merkezi egzersiz salonunda veriliyor.


Kadınlar sabah saat 09:00-12:30 arasında iki grup halinde katılıyor. Ev kadınlarının spor yapması ve sosyalleşmesi için fitnes ve plates hizmeti verdiklerini söyleyen Spor Hocası Hayal Dündar “Ev kadınlarının bir nebzede olsa evdeki işlerlerden uzaklaşıp farklı bir aktivite yaparak sosyalleşmelerini amaçlıyoruz. Fitnes ve plates aktivitesi yapmaları sağlık için çok faydalı” dedi. 40 kişilik bir kayıt aldıklarını ve kayıtların devam ettiğini belirten Dündar kadınların yoğun ilgi gösterdiğini vurguladı.


İlk kez spor yaptığını dile getiren ev kadını Güzel Gökçe spor salonlarının hem ücretli hem de uzak olmasından dolayı katılamadığını vurguladı. Gökçe “Burası yakın ve ücretsiz. Bende bel fıtığı var fitnes ve plates yaptığımdan beri ağrılarım azalmış. Hizmetten çok memnunuz. Belediyeden kadınlar için daha farklı aktivitelerde hizmet vermesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.


Zaman bulamadığı için daha önce spor yapamadığını dile getiren ev kadını Halide Yüce “Şimdi saatleri uygun ve evime yakın olduğu için zaman sorunum yok. En önemlisi belediyenin kadınlara dönük bu hizmeti ücretsiz vermesi. Çok faydalı bir aktivite” dedi.

HABERE YORUM KAT