1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eurovision'da kürtçe şarkı için TRT'ye başvuru
Eurovision'da kürtçe şarkı için TRT'ye başvuru

Eurovision'da kürtçe şarkı için TRT'ye başvuru

DİYARBAKIR- Diyarbakır Kültür, Turizm ve Musiki Derneği (DİKTUM-DER), Eurovision yarışmasında Kürtçe şarkı seslendirilmesi için TRT'ye başvuru yapacak.

A+A-

DİKTUM-DER, bu yıl Eurovision yarışmalarında Kürtçe şarkı seslendirilmesi için, derneğin bünyesinde çalışan koro şefliği yapan ses sanatçısı Ali Aktaş'ı yarışmalarda aday olarak açıkladı.

DİKTUM-DER Başkanı Kenan Aksu, Aktaş'ın Eurovision yarışmalarında aday gösterilmesi için TRT Müzik Dairesi Başkanlığı'na başvuracaklarını söyledi. Aktaş'ın Eurovision'da dernekleri adına Kürtçe şarkı seslendireceğini ifade eden Aksu, Türkiye'yi temsilen katılmak istediklerini anlattı. Aksu, "Derneğimizin bünyesinde çalışmalar yapan sanatçı Ali Aktaş, Eurovision yarışmalarına Kürtçe şarkı söyleyerek katılmak istediğini bize bildirmesi üzerine başvuru dilekçesini aldık. Dilekçenin gerekli işlemlerini yaptıktan sonra, TRT'ye müracaat edeceğiz. Türkiye'yi Eurovision yarışmasında Kürtçe temsil edecek sanatçımız Ali Aktaş'ın bir netice elde edeceğine inanıyoruz" dedi.

Aktaş ise Eurovision'a katılmak için çalışmalarına başladığını dile getirerek, yarışmada Kürtçe seslendirmek için yeni bir şarkı yazma girişiminde olduğunu ifade etti.

HABERE YORUM KAT