1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Etkinlikler iptal
Etkinlikler iptal

Etkinlikler iptal

Rojava'da sivillere yönelik gerçekleştirilen katliam nedeniyle, Kayapınar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet yürütün eğitim destek evleri kurs gören öğrencilere yönelik her yıl yapılan yılsonu etkinlikleri iptal edildi.

A+A-

Kayapınar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet yürütün eğitim destek evleri kurs gören öğrencilere yönelik her yıl yapılan yılsonu etkinliğini Rojava'da sivillere yönelik gerçekleştirilen katliam nedeniyle iptal edildi.

Kayapınar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü eğitim destek evlerinde kurs gören öğrenciler için 31 Mayıs tarihinde Kayapınar Belediyesi Cegerxwin Kültür Merkezi'nde yapacağı yılsonu etkinliği Rojava'da Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) çeteleri tarafından 7′si çocuk en az 15 sivilin katledilmesi nedeniyle etkinliğin iptal edildi.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, her yıl eğitim yılı bitiminde yapılan ve eğitim destek evlerinde kurs gören çocukların katıldığı yıl sonu etkinliğinin bu yılki etkinliğin Rojava'da sivillere yönelik katliam nedeniyle iptal edildiği belirtildi.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT