1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Etkili iletişim teknikleri semineri
Etkili iletişim teknikleri semineri

Etkili iletişim teknikleri semineri

Dicle Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu ve Atatürk Sağlık Yüksekokulu öğrencilerine yönelik “Etkili İletişim Teknikleri” konusunda seminer düzenlendi.

A+A-
Adalet Meslek Yüksekokulu konferans salonunda gerçekleştirilen seminere öğrenciler, öğretim görevlileri ilgi gösterirken, seminer Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Öğretim Görevlisi Füsun Özçelebi tarafından verildi.
 
İyi bir iletişimin şartları konusunda seminerler veren Özçelebi, yüksekokul öğrencilerine iletişim nedir, nasıl olur, iletişim de beden dili konularında slaytlar eşliğinde sunumlar yaptı.
 
Samimi bir sohbet havasında geçen seminerde Özçelebi, iletişimin çift yönlü bir süreç olduğunu dile getirerek, “Öncelikle şunu bilmemiz gerekiyor: Ortada iletişimsizliğe sebep olan bir sorun varsa bu sorunun yaşanmasında iki tarafın da katkısı vardır. İki tarafın da etkisi vardır. Eğer evlerde ve özel yaşamımızdaki ilişkilerimizde Mutlu olmak istiyorsak aşağıdaki şu sloganı hiçbir zaman unutmamamız gerekir: İyi Bir İletişimin Temeli: SİZSİNİZ!” dedi.
 
İletişim becerisinin öğrenilebilir ve geliştirilebilir bir beceri olduğunu ifade eden Özçelebi, etkili bir iletişim için dikkat edilmesi kuralları öğrencilerle paylaştı.
 
Etkili bir iletişimin insana huzur, güven, pozitif olma, ikna kabiliyeti gibi olumlu duygular kattığını belirten Özçelebi, yaklaşık 1.5 saat boyunca öğrencilere iyi bir iletişimci olmanın püf noktalarını aktardı.
 

HABERE YORUM KAT