1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Esrar tarlada imha edildi
Esrar tarlada imha edildi

Esrar tarlada imha edildi

Diyarbakır Valiliği, hasat sonrasında yaklaşık 1 ton 300 kilogram gelmesi beklenen, piyasa değerinin de 4 milyon 500 bin liranın üzerinde olacağı hesaplanan esrar maddesinin, tarlada imha edildiğini bildirdi.

A+A-

Diyarbakır Valiliği’nden konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü, Lice ilçe Jandarma Komutanlığı ve Lice Jandarma Komando Alay Komutanlığınca uyuşturucu ile mücadele kapsamında arazi arama faaliyeti icra edildiği belirtilerek, şöyle denildi:


“İcra edilen arazi arama faaliyeti sonucunda; Lice ilçesi Karahasan mahallesi Hamuk komu kırsalında 8 farklı noktada yaklaşık olarak 18 dönüm araziye ekili vaziyette, hasat yapıldığı zaman yaklaşık 1 ton 300 kilogram kubar esrar elde edilebilecek ve piyasaya sürüldüğünde yaklaşık 4 milyon 550 bin TL maddi çıkar sağlanabilecek olan yaklaşık 206 bin 500 kök uyuşturucu madde yapımında kullanılan kenevir bitkisi ele geçirilmiştir. Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile ele geçirilen kenevir bitkileri İl Tarım Müdürlüğünden gelen yetkililer nezaretinde yakılmak suretiyle imha edilmiştir.

 

Olay ile ilgili olarak şüpheli ve şüphelilerin kimlik tespit çalışmalarına devam edilmektedir. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir”

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler