1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Esrar ekene arazi yok
Esrar ekene arazi yok

Esrar ekene arazi yok

Diyarbakır'da 2013 yılında “narko-terör” soruşturması kapsamında Hazro, Kocaköy ve Lice ilçelerinin dağlık alanlarında yapılan 205 operasyonda, 110 ton esrar ile 50 milyon kök kenevir ele geçirildi.

A+A-
Çözüm süreci ile oluşan çatışmasızlık ortamı, İl Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin kırsalda işini kolaylaştırdı. Ele geçirilen uyuşturucu miktarı ile Türkiye ve Avrupa rekoru kırıldı.
 
ARAZİSİ ALINACAK
 
İHA'ların (insansız hava aracı) da kullanıldığı operasyonların ardından 359 zehir taciri hakkında işlem yapılırken, 172'si tutuklanarak cezaevine konuldu. Diyarbakır Valiliği ise mevcut ve gelecek nesilleri uyuşturucu madde tehdidine karşı korumak için radikal tedbirler almaya hazırlanıyor. Yaş uyuşturucu ekiminin önlenmesi kapsamında jandarma, polis, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nün oluşturacağı komisyon, uyuşturucu ekiminin yapıldığı Hazine arazilerini masaya yatıracak. Kullandıkları Hazine arazilerine sahip çıkmayan ve uyuşturucu ekimine müsaade eden kişilerin toprakları, yapılacak kadastro çalışmaları veya toplulaştırma uygulamaları ile mahkeme kararı çıkarılarak ellerinden alınacak.
Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT