1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Esnafla buluştu!
Esnafla buluştu!

Esnafla buluştu!

Diyarbakır'da Vali Hüseyin Aksoy İl Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü ve Sur Kaymakamı Memduh Tura ile birlikte Balıkçılarbaşı mevkiinden başlayarak Melik Ahmet Caddesi üzerindeki esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

A+A-
PEYNİR EKMEK İKRAMI
 
Sur İlçesi'ndeki Melikahmet Caddesi'nde esnafı ziyaret eden Vali Aksoy ve Emniyet Müdürü Böğürcü, vatandaşların sorunlarını dinledi. Çay ocağındaki vatandaşlarla sohbet eden Aksoy ve Böğürcü, ikram edilen peynir ve ekmekten yedi.
 
Vali Aksoy, vatandaşların sorunlarına çözüm bulmak için ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.
 
Vatandaşların ziyaretten memnun kaldığını ifade eden Aksoy, "Amacımız vatandaşın huzur ve güvenliğini en üst noktada olmasıdır. Varsa sorunları bunları dinlemek ve imkanlar ölçüsünde çözüm üretmektir" diye konuştu.
 
SUR İLÇESİNDEKİ ESNAF                               
 
Genelde sokak aydınlatması ile ilgili taleplerin olduğunu dile getiren Aksoy, bu konuda bir ön çalışmayı daha önce başlattıklarını kaydetti.
 
Konunun takipçisi olacaklarını aktaran Aksoy, şöyle konuştu:
 
"Amacımız vatandaşın huzur ve güvenliğini en üst noktada olmasını sağlamaktır. Gezimiz neticesinde esnaflarımızın ve sokakta karşılaştığımız vatandaşlarımızın bizlerden aydınlatma ile ilgili bazı talepleri oldu. Biz zaten bu konuda bir ön çalışma başlatmıştık ve bunun takipçisi olmaya devam edeceğiz. Özellikle gecelerin de alışverişin daha iyi yapılması adına aydınlatmanın sağlanması hususunu öncelikli gündemimize alacağız. Vatandaşlar, güvenlikle ilgili alınan tedbirlerden dolayı teşekkürlerini bize iletti. Temennimiz huzur ve güven ortamı içerisinde bölgedeki esnafın çalışmalarını en iyi şekilde yerine getirebilmesidir."
 
VATANDAŞLARIN İSTEĞİ
 
Ziyaret sırasında sokaktaki vatandaşların da yoğun ilgisiyle karşılaşan Vali Aksoy, hepsi ile tek tek görüşüp ilgilendi. Vali Aksoy'a dertlerini anlatan vatandaşların sorunları ayrıca çözüme kavuşturulmak üzere not alındı. Melik Ahmet Camisi'ne kadar esnafı gezen Vali Aksoy ve beraberindekiler ziyareti burada noktaladılar. Ziyarete Sur Kaymakamı Dr. Memduh Tura, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Murat İbrahim Yavuz, Asayiş Şube Müdürü Kerim Karaboğa ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Mevlüt Akkaya da katıldı.

HABERE YORUM KAT