1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Esnafın mağduriyeti kepenkler açılınca ortaya çıktı
Esnafın mağduriyeti kepenkler açılınca ortaya çıktı

Esnafın mağduriyeti kepenkler açılınca ortaya çıktı

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde çatışmalı süreç boyunca iş yerlerini kapatmak zorunda kalan esnafın mağduriyeti kepenkler açılınca ortaya çıktı.

A+A-

Merkez Sur ilçesinde 120 günlük çatışmalı süreç boyunca iş yerlerini kapatmak zorunda kalan esnafın mağduriyeti kepenkler açılınca ortaya çıktı. Çatışmaların yaşandığı mahalleler de uzun süre kapalı kalan dükkânlardaki ürünlerin tarihinin geçtiği ve kutlandığı görüldü.

Dabanoğlu Mahallesi Çiftehan Sokakta bulunan kuru gıda, bakliyat ve zahire satan dükkânların uzun süre kapalı olmasından dolayı birçok ürünün bozulduğu, tarihinin geçtiği ve kullanılamaz hale geldiği öğrenildi.

Bozulan ürünler arasında Pestil, kesme, cevizci, helva, süt gibi kuru gıda ve içecek ürünlerin olduğu görülürken,  mağdur olan esnaf ise devletin bir an önce mağduriyetlerinin giderilmesini talep etti.

Çöp aracına doldurulan bozulmuş ürünler imha edilmek üzere Mardin yolu üzerinde bulunan Katı Atık Aktarma İstasyonu'na götürüldü.

Öte yandan aynı sokakta bulunan bir kıraathanenin üst katındaki yaklaşık 50 kekliğin açlıktan telef olduğu ve kurtlandığı görüldü. Mağdur olan esnaf zararlarının karşılanması için Valiliğin Hasar Tespit Komisyonunun tutanak tuttuğunu ifade ettiler.

HABERE YORUM KAT