1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Esnafdan elektrik kesintisi tepkisi
Esnafdan elektrik kesintisi tepkisi

Esnafdan elektrik kesintisi tepkisi

DİYARBAKIR- Ergani Kuyumcuları ve Sarraflar Derneği Başkanı Bülent Taner, sık sık kesilen elektrik kesintilerin esnafı canından bezdirme noktasına geldiğini ifade ederek, can ve mal güvenliklerini de tehlikeye düşürdüğünü söyledi

A+A-
Taner, yaptığı açıklamada, özelikle meslekleri açısından tehlike arz eden akşam saatlerinde elektriklerin kesilmesi silahlı veya silahsız soygunculara davetiye çıkardığını savundu.
 
Elektrikler kesildiğinde güvenlik maksadıyla kullandıkları cihazların devre dışı kaldığını ve bu durumun can ve mal güvenliğini tehlikeye attığını kaydeden Taner, artık kesintilere son verilmesi gerektiğini belirtti.
 
Kaçak elektrik kullanımı bahane edilerek, Ergani halkının mağdur edildiğini aktaran Taner, şöyle konuştu:
 
"İlkel koşullarda karanlıkta yaşamaya mahkum edilmiş durumdayız. Günün her anında ya elektrikler kesilir ya da düşük voltajda elektrik verilir. Kullanmakta olduğumuz cihazlar arızalanarak devre dışı kalmaktadır. Sorumlu ve yetkili kurumların kangrene dönmüş elektrik sorununun çözümü için harekete geçmesi gerekmektedir. Hiç bir sorumlu ve yetkili kurumumuz bu konuda duyarlı davranmamaktadır. Adeta Ergani halkı bu ilkelliğe layık görülmektedir."
 
 
 
Muhabir: Ekrem SENVAR 
Yayınlayan: Necdet Doğruyol

HABERE YORUM KAT