1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Esnafa Konut müjdesi!
Esnafa Konut müjdesi!

Esnafa Konut müjdesi!

DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu, TESK ile yapılan görüşmeler sonucu TOKİ tarafından Diyarbakır’da esnaf ve sanatkarlara yönelik konut yapılması için çalışma başlatıldığını duyurdu.

A+A-

Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin girişimleri sonucu Diyarbakır’daki esnaf ve sanatkarlara yönelik TOKİ projesi başlatılıyor.  

DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu, TESK ile yapılan görüşmeler sonucu TOKİ tarafından Diyarbakır’da esnaf ve sanatkarlara yönelik konut yapılması için çalışma başlatıldığını ifade ederek, konutlar için ön taleplerin alınmaya başlandığını söyledi.


‘Ön adım atıldı’


Diyarbakır’da çok sayıda esnafın ev sahibi olmadığına işaret eden Ebedinoğlu, “Bu vesile ile biz genel merkezimiz TESK Genel Başkan Bendevi Palandöken ile görüşme yaptık. Sayın Palandöken’de TOKİ ile yaptığı görüşmeler neticesinde esnaf ve sanatkarın cazip ve çok düşük faizlerle konut sahibi olabilmeleri için bir ön adım atıldı. Bunların ön talepleri şuanda birliğimiz ve bölgedeki birlikler tarafından alınmaya başlandı. Talebe göre 2+1, 3+1, ve 4+1 olarak esnafımıza sunduk. Sayı belirlendikten sonra proje hayata geçirilecek” dedi.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT