1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Esnaf Yenişehir’de tezgah açtı
Esnaf Yenişehir’de tezgah açtı

Esnaf Yenişehir’de tezgah açtı

DİYARBAKIR - Ramazan ayının sona ermesi ile Diyarbakırlıları bayram telaşı sardı.

A+A-

Geçtiğimiz bayramlara nazaran istediği yoğunluğu bulamayan Sur esnafı da çareyi kentin en işlek yeri olan Ekinciler Caddesi’nde seyyar tezgah açmakta buldu. 

Ramazan ayının son gününde Diyarbakır’da bayram telaşı yaşandı. Arife gününde dışarı çıkan halk, çocuklarına bayramlık alırken, kimi vatandaşlar da yoğun sıcağa rağmen ailece alışveriş yapmanın keyfini çıkardı. 2 Aralık 2015’te başlayan ve yaklaşık 5 ay süren sokağa çıkma yasakları ile çatışmaların ardından hayatın normale döndüğü Sur ilçesindeki esnaf da, bayram öncesi umduğunu bulamadı. Önceki bayramlara kıyasla satışların yarıdan fazla düştüğü ilçede esnaf çareyi kentin en işlek yeri olan Ekinciler Caddesi’nde tezgah açmakta buldu. Esnaf, zor günlerin ardından bayramın gelmesi ile işlerinin düzeleceği beklentisine girdiklerini kaydederek, "Sur’da dükkanlarımız 3 ay kapalı kaldı.

Sokağa çıkma yasağı kaldırıldıktan sonra vatandaşlar korkudan ilçeye gelemiyordu. Son zamanlarda kalabalık olmaya başlamıştı. Bayramda iş yapacağımız umuduyla borca girip ürün aldık. Normalde son bir hafta kala yoğunluğun katlandığı ilçede kalabalık var ama satış yok denecek kadar az. Biz de yoğunluğun olduğu Ofis semtinde ürünleri kaldırıma sererek satmaya başladık" dedi.

(YRT-MP-Y)

HABERE YORUM KAT