1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. “Esnaf toplumun temel direğidir”
“Esnaf toplumun temel direğidir”

“Esnaf toplumun temel direğidir”

DESOB'a bağlı meslek odalarını ziyaret eden Vali Aksoy, esnafın toplumun en temel direği olduğunu belirterek, “Esnafımızın varlığı ve onların yapmış oldukları çalışmaları başarıyla sürdürmeleri çok büyük önem taşımaktadır” dedi.

A+A-
Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (DESOB)'ne bağlı 42 Meslek Odası Başkanı ile görüşerek, esnafın sorunları hakkında bilgi aldı.
 
DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu, tarafından karşılanan Vali Aksoy, esnafın toplumun en temel direği olduğunu belirterek Esnaf ve Sanatkârı önemsediğini söyledi.
 
Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret ederek DESOB'a bağlı 42 Meslek odası başkanları ile bir araya gelerek Birlik Başkanı Alican Ebedinoğlu ile birlikte oda başkanlarının sorun ve önerilerini dinledi.
 
DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu'nun makamında yapılan görüşme öncesi açıklama yapan İl Valisi Aksoy, Esnafımız toplumumuzun en temel direklerindendir. Esnafımızın varlığı ve onların yapmış oldukları çalışmaları başarıyla sürdürmeleri çok büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle varsa sorun ve önerilerinizi dinlemek amaçla bugün buradayız''şeklinde konuştu.
 
DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu ise Vali Aksoy'a ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Diyarbakır valiliğinin Esnaf ve Sanatkâra verdikleri destekten dolayı Vali Aksoy'a teşekkür etti.
 
Basına kapalı olarak 42 Meslek odası Başkanı ile yapılan görüşmelerin ardından Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu,DESOB Hizmet binası içerisinde yer alan Meslek Odalarını,Toplantı ve Konferans salonlarını ile Konfeksiyon ,Takı Tasarım Atölyelerini ziyaret ederek atölyeler hakkında bilgi aldı.

HABERE YORUM KAT