1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Esnaf teşkilatı Vali Kıraç'ı uğurladı
Esnaf teşkilatı Vali Kıraç'ı uğurladı

Esnaf teşkilatı Vali Kıraç'ı uğurladı

Diyarbakır'a tayini çıkan İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne veda ziyaretinde bulundu.

A+A-

Diyarbakır'a tayini çıkan İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne veda ziyaretinde bulundu. Ziyarete İzmir merkez ve ilçelerden çok sayıda oda başkanı da katıldı.

Esnaf teşkilatından helallik isteyen Cahit Kıraç,"7 yıla yakın görev yaptığım İzmir'de esnaf sanatkar teşkilatının desteğini hep arkamda hissettim. Birlik Başkanı Zekeriya Mutlu'nun şahsında teşkilatınıza teşekkür etmek istiyorum. Bundan sonraki süreçte bulunduğum coğrafyaya yolunuz düşerse orada bir açık kapınızın olduğunu bilin" dedi.

Kıraç'ı uğurlamaya ilçelerden de oda başkanlarının geldiğine dikkat çeken İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu ise, 'Devletin temsilcisi olarak esnaf kesimine kol kanat gerdiniz, olumlu yönlendirip hedefler gösterdiniz. Her sorunumuza kendi sorununuz gibi sahip çıktınız.

İyi diyaloglar kurabilme özelliğinizle ve tecrübenizle Diyarbakır'da da başarılı olacağınıza inanıyoruz. Bundan gurur duyuyoruz ama bir yandan da iyi bir dostumuzdan uzak kalacağımız için üzülüyoruz. Neticede devlette devamlılık esastır. Biz de İzmir'deki göreviniz esnasında gösterdiğiniz dostluğa, samimiyete ve iyi niyete teşekkür ediyoruz' diye konuştu.

Duygusal anların da yaşandığı ziyarette İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu Vali Kıraç'a plaket ve günün anısına bir hediye sundu. Birlik Binası'nın önünde toplu çekilen hatıra fotoğrafının ardından Vali Kıraç, oda başkanlarının alkışları ile uğurlandı.

HABERE YORUM KAT