1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Esnaf şikayet etti
Esnaf şikayet etti

Esnaf şikayet etti

Diyarbakır'da Yenişehir Belediyesi, vatandaşların kaldırımda rahat yürümesini engelleyen, araç seyri sırasında görüşü kısıtlayan ağaçları budama çalışması başlattı. Çalışmanın, yaşanan görüntüden rahatsız olan esnafların talebi üzerine başlatıldığı vurgul

A+A-

DİYARBAKIR-Diyarbakır'ın kalbi konumundaki Yenişehir'de görüntüleriyle yaşamı olumsuz yönde etkileyen ağaçların budanması için çalışma başlatıldı.Yenişehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, trafik akışı sırasında görüşü engelleyecek şekilde yola sarkan ağaçlar ile kaldırımlarda vatandaşların rahatça yürümesini engelleyen dalları budarken,bu çalışma yaşanan görüntüden rahatsız olan esnafları da rahatlattı.

Çalışmaların vatandaşların yoğun olarak kullandığı bölgelerden başladığını belirten yetkililer, budama çalışmalarının tüm ilçede devam edeceğini ifade ettiler.
 
KIŞ DÖNEMİNE HAZIRLIK
 
Özellikle kış döneminde aydınlatma lambalarına, elektrik ve telefon tellerine, vatandaşların ev ve işyerlerine zarar veren ağaçlar budanırken, kuruyan dalların kırılıp düşmesi ile meydana gelebilecek zararların da önüne geçilmesi amaçlanıyor.
 
Belediye yetkilileri, vatandaşların budama ile ilgili şikâyetleri de değerlendirilirken kuruyan, kötü görüntü oluşturan ağaç dallarının belli aralıklarla budandığını dile getirdiler. Yetkililer, can ve mal kaybı yaşanmaması için gerekli tedbirler alınarak gerçekleşen budama işlemlerinin en kısa sürede tamamlanması için çalışmalar yapıldığını kaydettiler.

Etiketler :