1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Esnaf sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifi mali kongresi
Esnaf sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifi mali kongresi

Esnaf sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifi mali kongresi

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Silvan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (EKK) Olağan Mali Kongresi üyelerin katılımıyla yapıldı.

A+A-

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Toplantı Salonu'nda yapılan kongrenin divan başkanlığını Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birliği Başkanı Ekrem Karataş, divan katipliklerini ise Orhan Yüzkan, Şah İsmail Işık yaptı. 2012 yılı mali olağan genel kurulu toplantısında Silvan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Müdürü Fikret Bilmez, tarafından açılış konuşması yapıldı.

Kongrede bir açıklama yapan Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifler Bölge Birliği Başkanı Ekrem Karataş, "Banka sistemleri arasında en düşük faiz EKK kooperatifleri aracılığıyla sağlanan kredilerdir. En üst limiti 125 bin tl olan kredilerin geri dönüşümü sağlandığı takdirde kooperatifler üyelerine daha sağlıklı ve kalcı hizmetler sunacaktır" dedi.
Kooperatif, fon yönetim kurulu yıllık çalışma raporları, denetim kurulu raporları ve bilanço, gelir gider tabloları okunduktan sonra bir açıklama yapan Silvan EKK Kooperatif Başkanı Muhittin Kan, her yıl bu zamanlarda kongrelerini yapıp ortaklarına hesap verme zorunluluklarının olduğunu söyledi. Kan, "Bu vesile ile toplanmış bulunmaktayız.

Matematiksel rakamlar ilgili maddelerde sizlere anlatılacağı için detaylara girmeden 2012 yılında yaptıklarınızı ve 2013 yılındaki hedeflerimizi sizlere arz edeyim. Ancak şunu itiraf etmeliyim ki tarihi kadim uygarlıklarında birçok medeniyete eşiklik etmiş ilçemizin bugün itibari ile diğer alanlarında olduğu gibi bizim alanımızda da istediğimiz seviyede değildir. 2012 yılında gelen 500 bin TL'lik plasman ile beraber 234 kişiye 4 milyon 90 bin 700 TL kredi vermiş bulunmaktayız. Şuanki toplam plasmanımız 6 milyan 200 bin TL olup inşallah yılsonuna kadar bu plasmanımızı 10 milyon TL'ye çıkarmış oluruz. Saygı değer ortaklarımız şunu çok iyi bilmeliyiz ki sizlere daha iyi hizmet verebilmek ve istediğiniz kredileri alabilmemiz için kesinlikle takibimizin düşmesine bağlıdır. Geçen yıldan bu yana yürürlüğe konulan yeni bir uygulamaya göre takibi düşük olan kooperatif 125 bin TL'ye kadar kredi dağıtabilmektedir. Bizim kooperatifimiz 6'ncı grupta olup şuan için 50 bin TL kredi dağıtabilmekteyiz. Temennimiz takibimizin daha da düşmesi ve esnaf ve sanatkarlarımızın bizden istedikleri kadar kredi alabilmeleridir" diye konuştu.

Kooperatifin toplantı salonunda yapılan kongreye, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifler Bölge Birliği Başkanı Ekrem Karataş, CHP İlçe Başkanı Abdullah Manaz ve çok sayıda üye katıldı.

HABERE YORUM KAT