1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Esnaf bayram öncesi durgunluktan şikayetçi
Esnaf bayram öncesi durgunluktan şikayetçi

Esnaf bayram öncesi durgunluktan şikayetçi

Diyarbakır esnafı, bayram öncesi alışverişteki durgunluktan yakındı.

A+A-

Dağkapı semtinde kadın giyimi üzerine esnaflık yapan Ahmet Tunce, bayram öncesi durgunluğun, vatandaşların büyük alışveriş merkezilerini tercih etmesinden kaynaklandığını söyledi. Bazı günler siftah bile yapamadan kepenklerini indirdiklerini belirten Tunce, “6 milyar kira ödüyoruz. Aylık giderimiz 12 milyarın üstünde. Her bayram bir önceki bayramı aratır duruma geldi. Geçmiş bayramlarda sadece arefe günü bir aylık kiramızı çıkartabiliyorduk.

Şimdi masraflarımızı bile çıkartamıyoruz. Ürünlerimiz kaliteli ve ucuz olmasına rağmen, vatandaşlar büyük mağazalara yöneliyor. Böyle giderse dükkanı kapatıp, başka bir yerde çalışmaya başlayacağım” dedi. Müşterilerin az olması bir tarafa, alışveriş yapanların sahte para verdiklerini dile getiren Tunce, şöyle devam etti:

“Alışverişlerin biraz daha fazla göründüğü bayram öncelerinde bu sefer de sahte para korkusu yaşıyoruz. Geçtiğimiz hafta, üzerinde 50 liralık desteler bulunan bir çeteyi polise şikayet ederek yakalanmasını sağladım. Ama bu işi yapanlar çok fazla. Dikkatimiz bir an dağıldığında o günkü karımız elimizden gidiyor. Yetkililerin bu konuda daha titiz çalışmalarını istiyoruz.